Documentation TYPO3 par Ameos

albanian-iso-8859-1.inc.php

00001 <?php
00002 /* $Id: albanian-iso-8859-1.inc.php,v 2.77 2005/07/29 17:03:05 lem9 Exp $ */
00003 
00008 $charset = 'iso-8859-1';
00009 $text_dir = 'ltr';
00010 $left_font_family = 'verdana, arial, helvetica, geneva, sans-serif';
00011 $right_font_family = 'arial, helvetica, geneva, sans-serif';
00012 $number_thousands_separator = '.';
00013 $number_decimal_separator = ',';
00014 // shortcuts for Byte, Kilo, Mega, Giga, Tera, Peta, Exa
00015 $byteUnits = array('Bytes', 'KB', 'MB', 'GB', 'TB', 'PB', 'EB');
00016 
00017 $day_of_week = array('Djl', 'Hėn', 'Mar', 'Mėr', 'Enj', 'Pre', 'Sht'); //albanian days
00018 $month = array('Jan', 'Shk', 'Mar', 'Pri', 'Maj', 'Qer', 'Kor', 'Gsh', 'Sht', 'Tet', 'Nėn', 'Dhj'); //albanian months
00019 // See http://www.php.net/manual/en/function.strftime.php to define the
00020 // variable below
00021 $datefmt = '%d %B, %Y at %I:%M %p'; //albanian time
00022 $timespanfmt = '%s ditė, %s orė, %s minuta dhe %s sekonda';
00023 
00024 
00025 $strAPrimaryKey = 'Njė kyē primar u shtua tek %s';
00026 $strAbortedClients = 'Dėshtoi';
00027 $strAbsolutePathToDocSqlDir = 'Ju lutem, shkruani pozicionin absolut nė webserver pėr tek directory e docSQL';
00028 $strAccessDenied = 'Hyrja nuk u pranua';
00029 $strAccessDeniedExplanation = 'phpMyAdmin u pėrpoq tė lidhet me server-in MySQL, dhe server-i refuzoi lidhjen. Kontrollo emrin e host, pėrdoruesin dhe fjalėkalimin tek file config.inc.php dhe sigurohu qė korrispondojnė me informacionet qė ju ka dhėnė administratori i serverit MySQL.';
00030 $strAction = 'Veprimi';
00031 $strAddAutoIncrement = 'Shto vlerė AUTO_INCREMENT';
00032 $strAddConstraints = 'Shto kushte'; 
00033 $strAddDeleteColumn = 'Shto/Fshi fushėn';
00034 $strAddDeleteRow = 'Shto/Fshi kriterin';
00035 $strAddDropDatabase = 'Shto DROP DATABASE';
00036 $strAddHeaderComment = 'Shto njė koment tė personalizuar nė header (\\n ndėrpret rreshtin)';
00037 $strAddIfNotExists = 'Shto IF NOT EXISTS'; 
00038 $strAddIntoComments = 'Shto tek komentet';
00039 $strAddNewField = 'Shto njė fushė tė re';
00040 $strAddPrivilegesOnDb = 'Shto tė drejta tek databaza nė vazhdim';
00041 $strAddPrivilegesOnTbl = 'Shto tė drejta tek tabela nė vazhdim';
00042 $strAddSearchConditions = 'Shto kushte kėrkimi (trupi i specifikimit "where"):';
00043 $strAddToIndex = 'Shto tek treguesi i &nbsp;%s&nbsp;kolonės(ave)';
00044 $strAddUser = 'Shto njė pėrdorues tė ri';
00045 $strAddUserMessage = 'Ke shtuar njė pėrdorues tė ri.';
00046 $strAddedColumnComment = 'Komenti u shtua nė kollonė';
00047 $strAddedColumnRelation = 'Relacioni u shtua pėr kollonėn';
00048 $strAdministration = 'Administrimi';
00049 $strAffectedRows = 'Rreshtat e ndikuar:';
00050 $strAfter = 'Mbas %s';
00051 $strAfterInsertBack = 'Mbrapa';
00052 $strAfterInsertNewInsert = 'Shto njė regjistrim tė ri';
00053 $strAfterInsertSame = 'Kthehu mbrapa tek kjo faqe'; 
00054 $strAll = 'Tė gjithė';
00055 $strAllTableSameWidth = 'vizualizon tė gjitha tabelat me tė njėjtėn gjėrėsi?';
00056 $strAlterOrderBy = 'Transformo tabelėn e renditur sipas';
00057 $strAnIndex = 'Njė tregues u shtua tek %s';
00058 $strAnalyzeTable = 'Analizo tabelėn';
00059 $strAnd = 'Dhe';
00060 $strAny = 'Ēfarėdo';
00061 $strAnyHost = 'Ēfarėdo host';
00062 $strAnyUser = 'Ēfarėdo pėrdorues';
00063 $strArabic = 'Arabisht';
00064 $strArmenian = 'Armene';
00065 $strAscending = 'Ngjitje';
00066 $strAtBeginningOfTable = 'Nė fillim tė tabelės';
00067 $strAtEndOfTable = 'Nė fund tė tabelės';
00068 $strAttr = 'Pronėsi';
00069 $strAutodetect = 'Zbulim automatik';
00070 $strAutomaticLayout = 'Faqosje automatike';
00071 
00072 $strBack = 'Mbrapa';
00073 $strBaltic = 'Baltike';
00074 $strBeginCut = 'FILLIMI I CUT';
00075 $strBeginRaw = 'FILLIMI I RAW';
00076 $strBinary = 'Binar';
00077 $strBinaryDoNotEdit = 'Tė dhėna tė tipit binar - mos ndrysho';
00078 $strBookmarkAllUsers = 'Lejo qė ēdo pėrdorues tė ketė hyrje nė kėtė libėrshėnues';
00079 $strBookmarkDeleted = 'Libėrshėnuesi u fshi.';
00080 $strBookmarkLabel = 'Etiketė';
00081 $strBookmarkOptions = 'Opcionet e libėrshėnuesit';
00082 $strBookmarkQuery = 'Query SQL shtuar tė preferuarve';
00083 $strBookmarkThis = 'Shtoja tė preferuarve kėtė query SQL';
00084 $strBookmarkView = 'Shfaq vetėm';
00085 $strBrowse = 'Shfaq';
00086 $strBrowseForeignValues = 'Shfleto opcionet e huaja';
00087 $strBulgarian = 'Bullgarisht';
00088 $strBzError = 'phpMyAdmin nuk ėshtė nė gjendje tė kompresojė dump-in pėr arsye tė prapashtesės Bz2 tė gabuar nė kėtė version tė php. Ju rekomandojmė patjetėr vendosjen e <code>$cfg[\'BZipDump\']</code> tek file juaj i konfigurimit tė phpMyAdmin nė <code>FALSE</code>. Nėqoftėse dėshironi tė pėrdorni patjetėr specifikat e kompresimit Bz2, duhet tė rifreskoni php nė versionin e fundit. Hidhini njė sy php bug report %s pėr informacione tė hollėsishme.';
00089 $strBzip = '"kompresuar me bzip2"';
00090 
00091 $strCSVOptions = 'Opcione CSV';
00092 $strCalendar = 'Kalendari'; 
00093 $strCannotLogin = 'E pamundur kryerja e login tek server-i MySQL';
00094 $strCantLoad = 'I pamundur ngarkimi i prapashtesės %s,<br />kontrollo konfigurimin e PHP';
00095 $strCantLoadRecodeIconv = 'I pamundur ngarkimi i prapashtesės iconv apo recode tė nevoitshėm pėr konvertimin e karaktereve, konfiguroni php pėr tė lejuar pėrdorimin e kėtyre prapashtesave ose disaktivoni konvertimin e set tė karaktereve nė phpMyAdmin.';
00096 $strCantRenameIdxToPrimary = 'I pamundur riemėrtimi i treguesit nė PRIMAR!';
00097 $strCantUseRecodeIconv = 'I pamundur pėrdorimi i funksioneve iconv apo libiconv apo recode_string pėr shkak se ekstensioni duhet tė ngarkohet. Kontrolloni konfigurimin e php.';
00098 $strCardinality = '';
00099 $strCarriage = 'Kryerradha: \\r';
00100 $strCaseInsensitive = 'case-insensitive';
00101 $strCaseSensitive = 'case-sensitive';
00102 $strCentralEuropean = 'Europa qendrore';
00103 $strChange = 'Ndrysho';
00104 $strChangeCopyMode = 'Krijo njė pėrdorues tė ri me tė njėjta tė drejta dhe ...';
00105 $strChangeCopyModeCopy = '... mbaj tė vjetrin.';
00106 $strChangeCopyModeDeleteAndReload = ' ... elemino tė vjetrin nga tabela e pėrdoruesve e pastaj rilexo tė drejtat.';
00107 $strChangeCopyModeJustDelete = ' ... elemino tė vjetrin nga tabela e pėrdoruesve.';
00108 $strChangeCopyModeRevoke = ' ... hiq tė gjitha tė drejtat nga i vjetri e pastaj eleminoje.';
00109 $strChangeCopyUser = 'Ndrysho Informacionet e Login / Kopjo pėrdoruesin';
00110 $strChangeDisplay = 'Zgjidh fushėn qė dėshiron tė shohėsh';
00111 $strChangePassword = 'Ndrysho fjalėkalimin';
00112 $strCharset = 'Familje gėrmash';
00113 $strCharsetOfFile = 'Familja gėrmave tė file:';
00114 $strCharsets = 'Familje gėrmash';
00115 $strCharsetsAndCollations = 'Familje gėrmash dhe Collations';
00116 $strCheckAll = 'Zgjidhi tė gjithė';
00117 $strCheckOverhead = 'Zgjidh tė mbingarkuarit';
00118 $strCheckPrivs = 'Kontrollo tė drejtat';
00119 $strCheckPrivsLong = 'Kontrollo tė drejtat pėr databazėn &quot;%s&quot;.';
00120 $strCheckTable = 'Kontrollo tabelėn';
00121 $strChoosePage = 'Ju lutem zgjidhni faqen qė dėshironi tė modifikoni';
00122 $strColComFeat = 'Vizualizimi i komenteve tė kollonave';
00123 $strCollation = 'Collation';
00124 $strColumnNames = 'Emrat e kollonave';
00125 $strColumnPrivileges = 'Tė drejtat relative tė kollonave';
00126 $strCommand = 'Komanda';
00127 $strComments = 'Komente';
00128 $strCommentsForTable = 'KOMENTET PĖR TABELĖN'; 
00129 $strCompleteInserts = 'Tė shtuarat komplet';
00130 $strCompression = 'Kompresim';
00131 $strConfigFileError = 'phpMyAdmin nuk arrin tė lexojė file e konfigurimit!<br />Kjo mund tė ndodhė kur php gjen njė parse error nė tė apo kur php nuk arrin ta gjejė kėtė file.<br />Ju lutem ngarkoheni direkt file e konfigurimit duke pėrdorur link-un e mėposhtėm dhe lexoni mesazhin(et) e gabimeve php qė merrni. Nė shumicėn e rasteve mund t\'ju mungojė njė apostrofė apo njė presje.<br />Nėse faqja qė do t\'ju hapet ėshtė bosh (e bardhė), atėhere gjithēka ėshtė nė rregull.';
00132 $strConfigureTableCoord = 'Ju lutem, konfiguroni koordinatat pėr tabelėn %s';
00133 $strConnectionError = 'E pamundur lidhja: rregullime tė pavlefshme.'; 
00134 $strConnections = 'Lidhje';
00135 $strConstraintsForDumped = 'Kushtet pėr tabelat e nxjerra'; 
00136 $strConstraintsForTable = 'Kushtet pėr tabelėn'; 
00137 $strCookiesRequired = 'Nga kjo pikė e tutje, cookies duhet tė jenė tė aktivuara.';
00138 $strCopyTable = 'Kopjo tabelėn tek (databaza<b>.</b>tabela):';
00139 $strCopyTableOK = 'Tabela %s u kopjua tek %s.';
00140 $strCopyTableSameNames = 'I pamundur kopjimi i tabelės tek vetvetja!';
00141 $strCouldNotKill = 'phpMyAdmin nuk ėshtė nė gjendje tė pėrfundojė thread %s. Ka mundėsi tė ketė pėrfunduar mė parė.';
00142 $strCreate = 'Krijo';
00143 $strCreateIndex = 'Krijo njė tregues tek &nbsp;%s&nbsp;columns';
00144 $strCreateIndexTopic = 'Krijo njė tregues tė ri';
00145 $strCreateNewDatabase = 'Krijo njė databazė tė re';
00146 $strCreateNewTable = 'Krijo njė tabelė tė re tek databaza %s';
00147 $strCreatePage = 'Krijo njė faqe tė re';
00148 $strCreatePdfFeat = 'Krijimi i PDF-ve';
00149 $strCreationDates = 'Datat e Krijimit/Pėrditėsimit/Kontrollit';
00150 $strCriteria = 'Kriteri';
00151 $strCroatian = 'Kroate';
00152 $strCyrillic = 'Cyrillic';
00153 $strCzech = 'Ēekisht';
00154 $strCzechSlovak = 'Ēeko-Sllovak'; 
00155 
00156 $strDBComment = 'Komenti pėr Databazėn: ';
00157 $strDBGContext = 'Konteksti';
00158 $strDBGContextID = 'ID e kontekstit';
00159 $strDBGHits = 'Hits';
00160 $strDBGLine = 'Rreshti';
00161 $strDBGMaxTimeMs = 'Koha maksimum, ms';
00162 $strDBGMinTimeMs = 'Koha minimum, ms';
00163 $strDBGModule = 'Modul';
00164 $strDBGTimePerHitMs = 'Koha/Hit, ms';
00165 $strDBGTotalTimeMs = 'Koha gjithsej, ms';
00166 $strDBRename = 'Ndysho emrin e databazės nė'; 
00167 $strDanish = 'Danisht';
00168 $strData = 'Tė dhėna';
00169 $strDataDict = 'Data Dictionary';
00170 $strDataOnly = 'Vetėm tė dhėna';
00171 $strDatabase = 'Databazat';
00172 $strDatabaseEmpty = 'Emri i databazės mungon!'; 
00173 $strDatabaseExportOptions = 'Opcione tė eksportimit tė databazės';
00174 $strDatabaseHasBeenDropped = 'Databaza %s u eleminua.';
00175 $strDatabaseNoTable = 'Kjo databazė nuk pėrmban tabela!';
00176 $strDatabases = 'Databazat';
00177 $strDatabasesDropped = '%s databaza u eleminuan korrektėsisht.';
00178 $strDatabasesStats = 'Statistikat e databazave';
00179 $strDatabasesStatsDisable = 'Disaktivo Statistikat';
00180 $strDatabasesStatsEnable = 'Aktivo Statistikat';
00181 $strDatabasesStatsHeavyTraffic = 'Shėnim: Aktivimi kėtu i statistikave tė Databazės mund tė shkaktojė rritjen e trafikut midis server-it web dhe MySQL.';
00182 $strDbPrivileges = 'Tė drejta specifike tė databazės';
00183 $strDbSpecific = 'specifik i databazės';
00184 $strDefault = 'Prezgjedhur';
00185 $strDefaultValueHelp = 'Pėr vlerat e prezgjedhura, ju lutem shtoni njė vlerė tė vetme, pa backslash escaping apo thonjėza, duke pėrdorur kėtė format: a';
00186 $strDefragment = 'Defragmento tabelėn'; 
00187 $strDelOld = 'Faqja aktuale pėrmban riferime ndaj tabelash qė nuk ekzistojnė mė. Dėshironi t\'i eleminoni kėto riferimente?';
00188 $strDelayedInserts = 'Pėrdor shtimet me vonesė'; 
00189 $strDelete = 'Fshi';
00190 $strDeleteAndFlush = 'Fshi pėrdoruesit dhe pastaj rifresko tė drejtat.';
00191 $strDeleteAndFlushDescr = 'Kjo ėshtė rruga mė e pastėr, por ngarkimi i tė drejtave mund tė zgjasė disa ēaste mė shumė.';
00192 $strDeleted = 'rreshti u fshi';
00193 $strDeletedRows = 'rreshtat e fshirė:';
00194 $strDeleting = 'Nė fshirje e sipėr tė %s';
00195 $strDescending = 'Zbritės';
00196 $strDescription = 'Pėrshkrimi';
00197 $strDictionary = 'fjalor';
00198 $strDisableForeignChecks = 'Ē\'aktivo kontrollin e kyēeve tė jashtėm'; 
00199 $strDisabled = 'Jo aktiv';
00200 $strDisplayFeat = 'Shfaq karakteristikat';
00201 $strDisplayOrder = 'Mėnyra e shfaqjes:';
00202 $strDisplayPDF = 'Shfaq skemėn e PDF';
00203 $strDoAQuery = 'Zbato "query nga shembull" (karakteri jolly: "%")';
00204 $strDoYouReally = 'Konfermo: ';
00205 $strDocu = 'Dokumentet';
00206 $strDrop = 'Elemino';
00207 $strDropDatabaseStrongWarning = 'Jeni duke SHKATĖRRUAR njė databazė komplete!'; 
00208 $strDropSelectedDatabases = 'Elemino Databazat e zgjedhura';
00209 $strDropUsersDb = 'Elemino databazat qė kanė emėr tė njėjtė me pėrdoruesit.';
00210 $strDumpSaved = 'Dump u ruajt tek file %s.';
00211 $strDumpXRows = 'Dump i %s rreshta duke filluar nga rreshti %s.';
00212 $strDumpingData = 'Dump i tė dhėnave pėr tabelėn';
00213 $strDynamic = 'dinamik';
00214 
00215 $strEdit = 'Ndrysho';
00216 $strEditPDFPages = 'Ndrysho faqen PDF';
00217 $strEditPrivileges = 'Ndrysho tė drejtat';
00218 $strEffective = 'Efektiv';
00219 $strEmpty = 'Zbraz';
00220 $strEmptyResultSet = 'MySQL ka kthyer njė tė pėrbashkėt boshe (p.sh. zero rreshta).';
00221 $strEnabled = 'Aktiv';
00222 $strEncloseInTransaction = 'Pėrfshi eksportin nė njė transacion'; 
00223 $strEnd = 'Fund';
00224 $strEndCut = 'FUNDI I CUT';
00225 $strEndRaw = 'FUNDI I RAW';
00226 $strEnglish = 'Anglisht';
00227 $strEnglishPrivileges = 'Shėnim: emrat e tė drejtave tė MySQL janė nė Anglisht';
00228 $strError = 'Gabim';
00229 $strEstonian = 'Estoneze';
00230 $strExcelEdition = 'Edicion i Excel';
00231 $strExcelOptions = 'Opcione tė Excel';
00232 $strExecuteBookmarked = 'Zbaton query nga libėrshėnuesi';
00233 $strExplain = 'Shpjego SQL';
00234 $strExport = 'Eksporto';
00235 $strExtendedInserts = 'Tė shtuara tė zgjeruara';
00236 $strExtra = 'Extra';
00237 
00238 $strFailedAttempts = 'Pėrpjekje tė dėshtuara';
00239 $strField = 'Fusha';
00240 $strFieldHasBeenDropped = 'Fusha %s u eleminua';
00241 $strFields = 'Fusha';
00242 $strFieldsEmpty = ' Numratori i fushave ėshtė bosh! ';
00243 $strFieldsEnclosedBy = 'Fushė e pėrbėrė nga';
00244 $strFieldsEscapedBy = 'Fushė e kufizuar nga';
00245 $strFieldsTerminatedBy = 'Fushė qė mbaron me';
00246 $strFileAlreadyExists = 'File %s ekziston nė server: tė lutem, ndrysho emrin e file ose zgjidh opcionin "Mbishkruaj".';
00247 $strFileCouldNotBeRead = 'File nuk mund tė lexohet';
00248 $strFileNameTemplate = 'Emri i file template';
00249 $strFileNameTemplateHelp = 'Pėrdor __DB__ pėr emrin e databazės, __TABLE__ si emėr pėr tabelėn dhe %sany strftime%s opcione pėr specifikat e kohės, prapashtesa do tė shtohet automatikisht. Ēdo tekst tjetėr do tė konservohet.';
00250 $strFileNameTemplateRemember = 'kujto template';
00251 $strFixed = 'fiks';
00252 $strFlushPrivilegesNote = 'Shėnim: phpMyAdmin lexon tė drejtat e pėrdoruesve direkt nga tabela e privilegjeve tė MySQL. Pėrmbajtja e kėsaj tabele mund tė ndryshojė prej tė drejtave tė pėrdorura nga serveri nėse janė kryer ndryshime manuale. Nė kėtė rast, duhet tė %srifreskoni tė drejtat%s para se tė vazhdoni.';
00253 $strFlushTable = 'Rifillo ("FLUSH") tabelėn';
00254 $strFormEmpty = 'Mungon njė vlerė nė formular!';
00255 $strFormat = 'Formati';
00256 $strFullText = 'Teksti i plotė';
00257 $strFunction = 'Funksioni';
00258 
00259 $strGenBy = 'Gjeneruar nga';
00260 $strGenTime = 'Gjeneruar mė';
00261 $strGeneralRelationFeat = 'Karakteristikat e pėrgjithshme tė relacionit';
00262 $strGeorgian = 'Gjeorgjisht'; 
00263 $strGerman = 'Gjermanisht';
00264 $strGlobal = 'globale';
00265 $strGlobalPrivileges = 'Tė drejtat e pėrgjithshme';
00266 $strGlobalValue = 'Vlerė Globale';
00267 $strGo = 'Zbato';
00268 $strGrantOption = 'Grant';
00269 $strGreek = 'Greqisht';
00270 $strGzip = '"kompresuar me gzip"';
00271 
00272 $strHasBeenAltered = 'u ndryshua.';
00273 $strHasBeenCreated = 'u krijua.';
00274 $strHaveToShow = 'Zgjidh tė paktėn njė kolonė pėr tė parė';
00275 $strHebrew = 'Hebraike';
00276 $strHexForBinary = 'Pėrdor hexadecimale pėr fushat binare'; 
00277 $strHome = 'Shtėpia';
00278 $strHomepageOfficial = 'Faqja zyrtare e phpMyAdmin';
00279 $strHost = 'Host';
00280 $strHostEmpty = 'Emri i host ėshtė bosh!';
00281 $strHungarian = 'Hungarisht';
00282 
00283 $strIcelandic = 'Islandeze'; 
00284 $strId = 'ID';
00285 $strIdxFulltext = 'Teksti komplet';
00286 $strIfYouWish = 'Pėr tė ngarkuar tė dhėnat vetėm pėr disa kollona tė tabelės, specifiko listėn e fushave (tė ndara me presje).';
00287 $strIgnore = 'Shpėrfill';
00288 $strIgnoreInserts = 'Pėrdor shpėrfill shtimet'; 
00289 $strIgnoringFile = 'File %s u shpėrfill';
00290 $strImportDocSQL = 'Importo files docSQL';
00291 $strImportFiles = 'Importo files';
00292 $strImportFinished = 'Importimi pėrfundoi';
00293 $strInUse = 'nė pėrdorim';
00294 $strIndex = 'Treguesi';
00295 $strIndexHasBeenDropped = 'Treguesi %s u eleminua';
00296 $strIndexName = 'Emri i treguesit&nbsp;:';
00297 $strIndexType = 'Lloji i treguesit&nbsp;:';
00298 $strIndexes = 'Tregues';
00299 $strInnodbStat = 'Gjėndja InnoDB';
00300 $strInsecureMySQL = 'File i konfigurimit nė pėrdorim pėrmban zgjedhje (root pa asnjė password) qė korrispondojnė me tė drejtat e account MySQL tė paracaktuar. Njė server MySQL funksionues me kėto zgjedhje ėshtė i pambrojtur ndaj sulmeve, dhe ju duhet patjetėr tė korrigjoni kėtė vrimė nė siguri.';
00301 $strInsert = 'Shto';
00302 $strInsertAsNewRow = 'Shto njė rresht tė ri';
00303 $strInsertNewRow = 'Shto njė rresht tė ri';
00304 $strInsertTextfiles = 'Shto njė file teksti nė tabelė';
00305 $strInsertedRowId = 'U shtua id e rreshtit:';
00306 $strInsertedRows = 'Rreshtat e shtuar:';
00307 $strInstructions = 'Instruksione';
00308 $strInternalNotNecessary = '* Nuk ka nevojė pėr njė relacion tė brendshėm kur ky relacion ekziston nė InnoDB.';
00309 $strInternalRelations = 'Relacione tė brendshme';
00310 
00311 $strJapanese = 'Japonisht';
00312 $strJumpToDB = 'Kalo tek databaza &quot;%s&quot;.';
00313 $strJustDelete = 'Vetėm fshi pėrdoruesit nga tabelat e tė drejtave.';
00314 $strJustDeleteDescr = 'Pėrdoruesit e &quot;fshirė&quot; do tė kenė akoma mundėsi tė futen nė server si zakonisht derisa tė drejtat tė ringarkohen pėrsėri.';
00315 
00316 $strKeepPass = 'Mos ndrysho fjalėkalim';
00317 $strKeyname = 'Emri i kyēit';
00318 $strKill = 'Hiq';
00319 $strKorean = 'Koreane';
00320 
00321 $strLaTeX = 'LaTeX';
00322 $strLaTeXOptions = 'Opcione LaTeX';
00323 $strLandscape = 'Horizontale';
00324 $strLatexCaption = 'Titulli i Tabelės caption'; 
00325 $strLatexContent = 'Pėrmbajtja e tabelės __TABLE__';
00326 $strLatexContinued = '(vazhdon)';
00327 $strLatexContinuedCaption = 'Nėntitulli i tabelės vazhduese';
00328 $strLatexIncludeCaption = 'Pėrfshi nėntitullin e tabelės';
00329 $strLatexLabel = 'Kyēi i etiketės';
00330 $strLatexStructure = 'Struktura e tabelės __TABLE__';
00331 $strLatvian = 'Letone'; 
00332 $strLengthSet = 'Gjatėsia/Set*';
00333 $strLimitNumRows = 'regjistrime pėr faqe';
00334 $strLineFeed = 'Fundi i rreshtit: \\n';
00335 $strLinesTerminatedBy = 'Rreshta qė mbarojnė me';
00336 $strLinkNotFound = 'Lidhja nuk u gjet';
00337 $strLinksTo = 'Lidhje me';
00338 $strLithuanian = 'Lituane';
00339 $strLoadExplanation = 'Metoda mė e mirė ėshtė zgjedhur si e prezgjedhur, por ju jepet mundėsia t\'a ndryshoni nėqoftėse dėshton.';
00340 $strLoadMethod = 'Metoda e NGARKIMIT';
00341 $strLocalhost = 'Lokal';
00342 $strLocationTextfile = 'Pozicioni i file';
00343 $strLogPassword = 'Fjalėkalimi:';
00344 $strLogServer = 'Serveri';
00345 $strLogUsername = 'Emri i pėrdoruesit:';
00346 $strLogin = 'Hyrja';
00347 $strLoginInformation = 'Informacione mbi Identifikimin';
00348 $strLogout = 'Pėrfundo seancėn';
00349 
00350 $strMIMETypesForTable = 'LLOJET E MIME PĖR TABELĖN'; 
00351 $strMIME_MIMEtype = 'Lloji MIME';
00352 $strMIME_available_mime = 'Lloje MIME nė dispozicion';
00353 $strMIME_available_transform = 'Transformacionet nė dispozicion';
00354 $strMIME_description = 'Pėrshkrimi';
00355 $strMIME_nodescription = 'Asnjė pėrshkrim nė dispozicion pėr kėtė transformim.<br />Ju lutem pyet autorin, ēfarė %s bėn.';
00356 $strMIME_transformation = 'Transformimi i Shfletuesit';
00357 $strMIME_transformation_note = 'Pėr listėn e opcioneve tė transformimeve nė dispozicion dhe transformimet relativė tė llojeve-MIME, kliko tek %spėrshkrimet e transformimeve%s';
00358 $strMIME_transformation_options = 'Opcione tė transformimeve';
00359 $strMIME_transformation_options_note = 'Ju lutem shkruani vlerat pėr opcionet e transformimit duke pėrdorur kėtė format: \'a\',\'b\',\'c\'...<br />Nėse keni nevojė tė shtoni njė backslash ("\") apo njė apostrofė ("\'") midis kėtyre vlerave, duhet ti backslash-oni (pėr shembull \'\\\\xyz\' ose \'a\\\'b\').';
00360 $strMIME_without = 'Llojet-MIME tė printuar nė italics kanė njė funksion transformacioni tė veēantė';
00361 $strMaximumSize = 'Madhėsia maksimum: %s%s'; 
00362 $strModifications = 'Ndryshimet u ruajtėn';
00363 $strModify = 'Ndrysho';
00364 $strModifyIndexTopic = 'Ndrysho njė tregues';
00365 $strMoreStatusVars = 'Mė shumė tė ndryshueshme tė gjendjes';
00366 $strMoveTable = 'Sposto tabelėn nė (databaza<b>.</b>tabela):';
00367 $strMoveTableOK = 'Tabela %s u lėviz tek %s.';
00368 $strMoveTableSameNames = 'E pamundur lėvizja e tabelės tek vetvetja!';
00369 $strMultilingual = 'shumėgjuhėsh';
00370 $strMustSelectFile = 'Duhet tė zgjidhni file qė dėshironi tė shtoni.';
00371 $strMySQLCharset = 'Set simbolesh MySQL';
00372 $strMySQLConnectionCollation = 'Vendosja e lidhjes MySQL'; 
00373 $strMySQLReloaded = 'MySQL u rifillua.';
00374 $strMySQLSaid = 'Mesazh nga MySQL: ';
00375 $strMySQLServerProcess = 'MySQL %pma_s1% nė ekzekutim tek %pma_s2% si %pma_s3%';
00376 $strMySQLShowProcess = 'Shfaq proceset nė ekzekutim';
00377 $strMySQLShowStatus = 'Shfaq informacionet e nisjes sė MySQL';
00378 $strMySQLShowVars = 'Shfaq tė ndryshueshmet e sistemit tė MySQL';
00379 
00380 $strName = 'Emri';
00381 $strNeedPrimaryKey = 'Duhet tė pėrcaktoni njė kyē primar pėr kėtė tabelė.'; 
00382 $strNext = 'Nė vazhdim';
00383 $strNo = ' Jo ';
00384 $strNoDatabases = 'Asnjė databazė';
00385 $strNoDatabasesSelected = 'Nuk ėshtė zgjedhur asnjė databazė.';
00386 $strNoDescription = 'asnjė pėrshkrim';
00387 $strNoDropDatabases = 'Komandat "DROP DATABASE" nuk janė aktive.';
00388 $strNoExplain = 'Mos shpjego SQL';
00389 $strNoFrames = 'phpMyAdmin funksionon mė mirė me shfletues qė suportojnė frames';
00390 $strNoIndex = 'Asnjė tregues i pėrcaktuar!';
00391 $strNoIndexPartsDefined = 'Asnjė pjesė e treguesit ėshtė pėrcaktuar!';
00392 $strNoModification = 'Asnjė ndryshim';
00393 $strNoOptions = 'Ky format nuk ka opcione';
00394 $strNoPassword = 'Asnjė fjalėkalim';
00395 $strNoPermission = 'Serveri web nuk ka tė drejtat e duhura pėr tė ruajtur file %s.';
00396 $strNoPhp = 'pa kod PHP';
00397 $strNoPrivileges = 'Asnjė e drejtė';
00398 $strNoQuery = 'Asnjė query SQL!';
00399 $strNoRights = 'Nuk ke tė drejta tė mjaftueshme pėr tė kryer kėtė operacion!';
00400 $strNoRowsSelected = 'Nuk ka rreshta tė zgjedhur'; 
00401 $strNoSpace = 'Hapėsirė e pamjaftueshme pėr tė ruajtur file %s.';
00402 $strNoTablesFound = 'Nuk gjenden tabela nė databazė.';
00403 $strNoUsersFound = 'Nuk u gjet asnjė pėrdorues.';
00404 $strNoValidateSQL = 'Mos vleftėso SQL';
00405 $strNone = 'Asnjė lloj';
00406 $strNotNumber = 'Ky nuk ėshtė njė numėr!';
00407 $strNotOK = 'jo OK';
00408 $strNotSet = '<b>%s</b> tabela nuk u gjet ose nuk ėshtė pėrcaktuar tek %s';
00409 $strNull = 'Null';
00410 $strNumSearchResultsInTable = '%s korrispondon(jnė) tek tabela <i>%s</i>';
00411 $strNumSearchResultsTotal = '<b>Gjithsej:</b> <i>%s</i> korrispondues(ė)';
00412 $strNumTables = 'Tabela';
00413 
00414 $strOK = 'OK';
00415 $strOftenQuotation = 'Zakonisht nga dopjo thonjza. ME DĖSHIRĖ tregon qė vetėm fushat <i>char</i> dhe <i>varchar</i> duhet tė delimitohen nga karakteri i treguar.';
00416 $strOperations = 'Operacione';
00417 $strOperator = 'Operator'; 
00418 $strOptimizeTable = 'Optimizo tabelėn';
00419 $strOptionalControls = 'Me dėshirė. Ky simbol kontrollon si tė shkruash apo lexosh simbolet specialė.';
00420 $strOptionally = 'ME DĖSHIRĖ';
00421 $strOr = 'Ose';
00422 $strOverhead = 'Mbi limit';
00423 $strOverwriteExisting = 'Mbishkruaj file(s) ekzistues';
00424 
00425 $strPHP40203 = 'Ėshtė nė pėrdorim PHP 4.2.3, qė pėrmban njė difekt serioz me stringat multi-byte strings (mbstring). Shiko raportin 19404 tė bug PHP. Ky version i PHP nuk rekomandohet pėr t\'u pėrdorur me phpMyAdmin.';
00426 $strPHPVersion = 'Versioni i PHP';
00427 $strPageNumber = 'Numri i faqes:';
00428 $strPaperSize = 'Pėrmasat e letrės';
00429 $strPartialText = 'Tekst i pjesėshėm';
00430 $strPassword = 'Fjalėkalimi';
00431 $strPasswordChanged = 'Fjalėkalimi pėr pėrdoruesin %s u ndryshua me sukses.';
00432 $strPasswordEmpty = 'Fjalėkalimi ėshtė bosh!';
00433 $strPasswordNotSame = 'Fjalėkalimi nuk korrispondon!';
00434 $strPdfDbSchema = 'Skema e databazės "%s" - Faqja %s';
00435 $strPdfInvalidTblName = 'Tabela "%s" nuk ekziston!';
00436 $strPdfNoTables = 'Asnjė tabelė';
00437 $strPerHour = 'nė orė';
00438 $strPerMinute = 'nė minutė';
00439 $strPerSecond = 'nė sekondė';
00440 $strPhoneBook = 'numratori';
00441 $strPhp = 'Krijo kodin PHP';
00442 $strPmaDocumentation = 'Dokumente tė phpMyAdmin';
00443 $strPmaUriError = 'Direktiva <tt>$cfg[\'PmaAbsoluteUri\']</tt> DUHET tė pėrcaktohet tek file i konfigurimit!';
00444 $strPolish = 'Polonisht'; 
00445 $strPortrait = 'Vertikal';
00446 $strPos1 = 'Fillim';
00447 $strPrevious = 'Paraardhėsi';
00448 $strPrimary = 'Primar';
00449 $strPrimaryKeyHasBeenDropped = 'Kyēi primar u eleminua';
00450 $strPrimaryKeyName = 'Emri i kyēit primar duhet tė jetė... PRIMARY!';
00451 $strPrimaryKeyWarning = '("PRIMARY" <b>duhet</b> tė jetė emri i, dhe <b>vetėm i</b>, njė kyēi primar!)';
00452 $strPrint = 'Printo';
00453 $strPrintView = 'Shfaq pėr printim';
00454 $strPrintViewFull = 'Shfaq pėr printim (me full text)';
00455 $strPrivDescAllPrivileges = 'Pėrfshin tė gjitha tė drejtat me pėrjashtim tė GRANT.';
00456 $strPrivDescAlter = 'Lejon ndryshimin e strukturės sė tabelave ekzistuese.';
00457 $strPrivDescCreateDb = 'Lejon krijimin e tabelave tė reja dhe databazave tė reja.';
00458 $strPrivDescCreateTbl = 'Lejon krijimin e tabelave tė reja.';
00459 $strPrivDescCreateTmpTable = 'Lejon krijimin e tabelave tė pėrkohėshme.';
00460 $strPrivDescDelete = 'Lejon fshirjen e tė dhėnave.';
00461 $strPrivDescDropDb = 'Lejon eleminimin e databazave dhe tabelave.';
00462 $strPrivDescDropTbl = 'Lejon eleminimin e tabelave.';
00463 $strPrivDescExecute = 'Lejon ekzekutimin e procedurave tė regjistruara; Nuk ka efekt nė kėtė version tė MySQL.';
00464 $strPrivDescFile = 'Lejon importimin e tė dhėnave nga dhe eksportimin e tė dhėnave nė files.';
00465 $strPrivDescGrant = 'Lejon tė shtosh pėrdorues dhe tė drejta pa ringarkuar tabelat e privilegjeve.';
00466 $strPrivDescIndex = 'Lejon krijimin dhe eleminimin e treguesve.';
00467 $strPrivDescInsert = 'Lejon futjen dhe mbishkrimin e tė dhėnave.';
00468 $strPrivDescLockTables = 'Lejon bllokimin e tabelave pėr thread e momentit.';
00469 $strPrivDescMaxConnections = 'Kufizon numrin e lidhjeve tė reja qė njė pėrdorues mund tė hapė nė njė orė.';
00470 $strPrivDescMaxQuestions = 'Kufizon numrin e kėrkesave qė njė pėrdorues mund ti dėrgojė server-it nė njė orė.';
00471 $strPrivDescMaxUpdates = 'Kufizon numrin e komandave qė mund tė ndryshojnė njė tabelė apo databazė qė njė pėrdorues mund tė zbatojė nė njė orė.';
00472 $strPrivDescProcess3 = 'Lejon vrasjen e proēeseve tė pėrdoruesve tė tjerė.';
00473 $strPrivDescProcess4 = 'Lejon shikimin e tė gjitha kėrkesave tek lista e proēeseve.';
00474 $strPrivDescReferences = 'Nuk ka asnjė efekt tek ky version i MySQL.';
00475 $strPrivDescReload = 'Lejon ringarkimin e parametrave tė server-it dhe risetimin e cache tė servėrve.';
00476 $strPrivDescReplClient = 'I jep tė drejtėn njė pėrdoruesi tė pyesė se ku gjenden slaves / masters.';
00477 $strPrivDescReplSlave = 'Nevoitet pėr replikimin e slaves.';
00478 $strPrivDescSelect = 'Lejon leximin e tė dhėnave.';
00479 $strPrivDescShowDb = 'Mundėson hyrjen tek lista komplete e databazave.';
00480 $strPrivDescShutdown = 'Lejon pėrfundimin e serverit.';
00481 $strPrivDescSuper = 'Lejon lidhje tė tjera, edhe po tė jetė arritur numri maksimal i lidhjeve; I nevojshėm pėr shumė operacione administrimi si pėrcaktimi i tė ndryshueshmeve globale apo fshirja e threads tė pėrdoruesve tė tjerė.';
00482 $strPrivDescUpdate = 'Lejon ndryshimin e tė dhėnave.';
00483 $strPrivDescUsage = 'Asnjė tė drejtė.';
00484 $strPrivileges = 'Tė drejtat';
00485 $strPrivilegesReloaded = 'Tė drejtat u pėrditėsuan me sukses.';
00486 $strProcesslist = 'Lista e Proēeseve';
00487 $strPutColNames = 'Vendos emrat e kollonave tek rreshti i parė';
00488 
00489 $strQBE = 'Query nga shembull';
00490 $strQBEDel = 'Fshi';
00491 $strQBEIns = 'Shto';
00492 $strQueryFrame = 'Dritarja e Query';
00493 $strQueryOnDb = 'SQL-query tek databaza <b>%s</b>:';
00494 $strQuerySQLHistory = 'Kronollogjia e SQL';
00495 $strQueryStatistics = '<b>Statistikat e Query</b>: Qė nga nisja e tij, serverit i janė dėrguar %s queries.';
00496 $strQueryTime = 'Query ka zgjatur %01.4f sec';
00497 $strQueryType = 'Lloji i query';
00498 $strQueryWindowLock = 'Mos e mbishkruaj kėtė query nga jashtė dritares';
00499 
00500 $strReType = 'Rifut';
00501 $strReceived = 'Marrė';
00502 $strRecords = 'Regjistrime';
00503 $strReferentialIntegrity = 'Kontrollo integritetin e informacioneve:';
00504 $strRefresh = 'Rifresko'; 
00505 $strRelationNotWorking = 'Karakteristikat shtesė janė ē\'aktivuar pėr sa i takon funksionimit me tabelat e lidhura. Pėr tė zbuluar pėrse, klikoni %skėtu%s.';
00506 $strRelationView = 'Shiko relacionet';
00507 $strRelationalSchema = 'Skema relacionale';
00508 $strRelations = 'Relacione';
00509 $strRelationsForTable = 'RELACIONET PĖR TABELĖN'; 
00510 $strReloadFailed = 'Rinisja e MySQL dėshtoi.';
00511 $strReloadMySQL = 'Rinis MySQL';
00512 $strReloadingThePrivileges = 'Duke ringarkuar tė drejtat';
00513 $strRemoveSelectedUsers = 'Heq pėrdoruesit e zgjedhur';
00514 $strRenameDatabaseOK = 'Databazės %s i ėshtė ndryshuar emri nė %s'; 
00515 $strRenameTable = 'Riemėrto tabelėn nė';
00516 $strRenameTableOK = 'Tabela %s u riemėrtua %s';
00517 $strRepairTable = 'Riparo tabelėn';
00518 $strReplace = 'Zėvendėso';
00519 $strReplaceNULLBy = 'Zėvendėso NULL me';
00520 $strReplaceTable = 'Zėvendėso tė dhėnat e tabelės me file';
00521 $strReset = 'Rinis';
00522 $strResourceLimits = 'Limitet e rezervave';
00523 $strRevoke = 'Hiq';
00524 $strRevokeAndDelete = 'Hiqja tė gjitha tė drejtat aktive pėrdoruesve dhe pastaj eleminoi.';
00525 $strRevokeAndDeleteDescr = 'Pėrdoruesit DO TĖ MUND TĖ PĖRDORIN sidoqoftė tė drejtėn deri atėhere kur tė drejtat tė ringarkohen.';
00526 $strRevokeMessage = 'Ke anulluar tė drejtat pėr %s';
00527 $strRomanian = 'Romanisht'; 
00528 $strRowLength = 'Gjatėsia e rreshtit';
00529 $strRowSize = 'Madhėsia e rreshtit';
00530 $strRows = 'rreshta';
00531 $strRowsFrom = 'rreshta duke filluar nga';
00532 $strRowsModeFlippedHorizontal = 'horizontal (headers tė rrotulluar)';
00533 $strRowsModeHorizontal = ' horizontal ';
00534 $strRowsModeOptions = ' nė modalitetin %s dhe pėrsėrit headers mbas %s qelish ';
00535 $strRowsModeVertical = ' vertikal ';
00536 $strRowsStatistic = 'Statistikat e rreshtave';
00537 $strRunQuery = 'Dėrgo Query';
00538 $strRunSQLQuery = 'Zbato query SQL tek databaza %s';
00539 $strRunning = 'nė ekzekutim tek %s';
00540 $strRussian = 'Rusisht';
00541 
00542 $strSQL = 'SQL';
00543 $strSQLExportType = 'Lloji i Eksportit'; 
00544 $strSQLOptions = 'Opcione SQL';
00545 $strSQLParserBugMessage = 'Ka mundėsi qė ka njė bug tek parser-i SQL. Ju lutem, kontrolloni query tuaj me kujdes, dhe kontrolloni qė presjet tė jenė ku duhet dhe jo tė gabuara. Njė shkak tjetėr i mundshėm i gabimit mund tė jetė qė po mundoheni tė uploadoni njė file binar jashtė njė zone teksti tė kufizuar me presje. Mund edhe tė provoni query tuaj MySQL nga interfaqja e shkruar e komandave. Gabimi i mėposhtėm i kthyer nga server-i MySQL, nėse ekziston njė i tillė, mund tju ndihmojė nė diagnostikimin e problemit. Nėse ka akoma probleme, apo n.q.s. parser-i SQL i phpMyAdmin gabon kur pėrkundrazi nga interfaqja e komandave tė thjeshta nuk rezultojnė probleme, ju lutem zvogėloni query tuaj SQL nė hyrje nė query e vetme qė shkakton probleme, dhe dėrgoni njė bug raportim me tė dhėnat rezultuese nga seksioni CUT i mėposhtėm:';
00546 $strSQLParserUserError = 'Mesa duket ekziston njė gabim tek query juaj SQL e futur. Gabimi i serverit MySQL i treguar mė poshtė, nėse ekziston, mund t\'ju ndihmojė nė diagnostikimin e problemit';
00547 $strSQLQuery = 'query SQL';
00548 $strSQLResult = 'Rezultati SQL';
00549 $strSQPBugInvalidIdentifer = 'Identifikues i pavlefshėm';
00550 $strSQPBugUnclosedQuote = 'Thonjėza tė pambyllura';
00551 $strSQPBugUnknownPunctuation = 'Stringė Punctuation e panjohur';
00552 $strSave = 'Ruaj';
00553 $strSaveOnServer = 'Ruaje nė server tek directory %s';
00554 $strScaleFactorSmall = 'Faktori i shkallės ėshtė shumė i vogėl pėr tė plotėsuar skemėn nė faqe';
00555 $strSearch = 'Kėrko';
00556 $strSearchFormTitle = 'Kėrko nė databazė';
00557 $strSearchInTables = 'Tek tabela(at):';
00558 $strSearchNeedle = 'Fjala(ė) apo vlera(at) pėr t\'u kėrkuar (karakteri Jolly: "%"):';
00559 $strSearchOption1 = 'tė paktėn njėrėn nga fjalėt';
00560 $strSearchOption2 = 'tė gjitha fjalėt';
00561 $strSearchOption3 = 'fraza precize';
00562 $strSearchOption4 = 'si shprehje e rregullt';
00563 $strSearchResultsFor = 'Kėrko rezultatet pėr "<i>%s</i>" %s:';
00564 $strSearchType = 'Gjej:';
00565 $strSecretRequired = 'Tani nevoitet njė fjalėkalim sekret pėr file e konfigurimit(blowfish_secret).';
00566 $strSelectADb = 'Tė lutem, zgjidh njė databazė';
00567 $strSelectAll = 'Zgjidh gjithēka';
00568 $strSelectFields = 'Zgjidh fushat (tė paktėn njė):';
00569 $strSelectNumRows = 'tek query';
00570 $strSelectTables = 'Zgjidh Tabelat';
00571 $strSend = 'Ruaje me emėr...';
00572 $strSent = 'Dėrguar';
00573 $strServer = 'Serveri';
00574 $strServerChoice = 'Zgjedhja e serverit';
00575 $strServerNotResponding = 'Serveri nuk pėrgjigjet'; 
00576 $strServerStatus = 'Informacione mbi Runtime';
00577 $strServerStatusUptime = 'Ky server MySQL po punon qė prej %s. U nis mė %s.';
00578 $strServerTabProcesslist = 'Proceset';
00579 $strServerTabVariables = 'Tė ndryshueshmet';
00580 $strServerTrafficNotes = '<b>Trafiku i serverit</b>: Kėto tabela do tė shfaqin statistikat e trafikut tė rrjetit pėr kėtė server MySQL qė nga momenti i nisjes sė tij.';
00581 $strServerVars = 'Tė ndryshueshmet dhe parametrat e Serverit';
00582 $strServerVersion = 'Versioni i MySQL';
00583 $strSessionValue = 'Vlera seancės';
00584 $strSetEnumVal = 'N.q.s. fusha ėshtė "enum" apo "set", shtoni tė dhėnat duke pėrdorur formatin: \'a\',\'b\',\'c\'...<br />Nėse megjithatė do t\'u duhet tė vini backslashes ("\") apo single quote ("\'") para kėtyre vlerave, backslash-ojini (pėr shembull \'\\\\xyz\' o \'a\\\'b\').';
00585 $strShow = 'Shfaq';
00586 $strShowAll = 'Shfaqi tė gjithė';
00587 $strShowColor = 'Shfaq ngjyrėn';
00588 $strShowDatadictAs = 'Formati i Data Dictionary';
00589 $strShowFullQueries = 'Shfaq tė gjitha kėrkesat';
00590 $strShowGrid = 'Shfaq rrjetėn';
00591 $strShowPHPInfo = 'Trego info mbi PHP';
00592 $strShowTableDimension = 'Trego madhėsinė e tabelave';
00593 $strShowTables = 'Shfaq tabelat';
00594 $strShowThisQuery = 'Tregoje pėrsėri kėtė query';
00595 $strShowingRecords = 'Shfaqja e regjistrimeve ';
00596 $strSimplifiedChinese = 'Kineze e thjeshtėzuar';
00597 $strSingly = '(njė nga njė)';
00598 $strSize = 'Madhėsia';
00599 $strSlovak = 'Sllovakisht'; 
00600 $strSlovenian = 'Sllovenisht'; 
00601 $strSort = 'rreshtimi';
00602 $strSortByKey = 'Rendit sipas kyēit';
00603 $strSpaceUsage = 'Hapėsira e pėrdorur';
00604 $strSpanish = 'Spanjisht'; 
00605 $strSplitWordsWithSpace = 'Fjalėt janė tė ndara me njė hapsirė (" ").';
00606 $strStatCheckTime = 'Kontrolli i fundit';
00607 $strStatCreateTime = 'Krijimi';
00608 $strStatUpdateTime = 'Ndryshimi i fundit';
00609 $strStatement = 'Instruksione';
00610 $strStatus = 'Gjendja';
00611 $strStrucCSV = 'tė dhėna CSV';
00612 $strStrucData = 'Struktura dhe tė dhėna';
00613 $strStrucDrop = 'Shto DROP TABLE';
00614 $strStrucExcelCSV = 'CSV pėr tė dhėna MS Excel';
00615 $strStrucNativeExcel = 'Tė dhėna orgjinale MS Excel'; 
00616 $strStrucOnly = 'Vetėm struktura';
00617 $strStructPropose = 'Propozo strukturėn e tabelės';
00618 $strStructure = 'Struktura';
00619 $strSubmit = 'Dėrgoje';
00620 $strSuccess = 'Query u zbatua me sukses';
00621 $strSum = 'Gjithsej';
00622 $strSwedish = 'Suedisht';
00623 $strSwitchToTable = 'Kalo tek tabela e kopjuar';
00624 
00625 $strTable = 'Tabela';
00626 $strTableComments = 'Komente mbi tabelėn';
00627 $strTableEmpty = 'Emri i tabelės ėshtė bosh!';
00628 $strTableHasBeenDropped = 'Tabela %s u eleminua';
00629 $strTableHasBeenEmptied = 'Tabela %s u zbraz';
00630 $strTableHasBeenFlushed = 'Tabela %s u rifreskua';
00631 $strTableMaintenance = 'Administrimi i tabelės';
00632 $strTableOfContents = 'Tabela e pėrmbajtjes';
00633 $strTableOptions = 'Opcione pėr tabelėn';
00634 $strTableStructure = 'Struktura e tabelės';
00635 $strTableType = 'Lloji i tabelės';
00636 $strTables = '%s tabela(at)';
00637 $strTakeIt = 'merre'; 
00638 $strTblPrivileges = 'Tė drejta relative me tabelat';
00639 $strTextAreaLength = ' Pėr shkak tė gjatėsisė saj,<br /> kjo fushė nuk mund tė ndryshohet ';
00640 $strThai = 'Thai';
00641 $strTheContent = 'Pėrmbajtja e file u shtua.';
00642 $strTheContents = 'Pėrmbajtja e file zėvėndėson rreshtat e tabelės me tė njėjtin kyē primar apo kyē tė vetėm.';
00643 $strTheTerminator = 'Simboli pėrfundues i fushave.';
00644 $strTheme = 'Tema / Stili'; 
00645 $strThisHost = 'Kėtė Host';
00646 $strThisNotDirectory = 'Kjo nuk ėshtė njė directory';
00647 $strThreadSuccessfullyKilled = 'Thread %s u pėrfundua me sukses.';
00648 $strTime = 'Koha';
00649 $strToggleScratchboard = '(ē\')aktivo scratchboard';
00650 $strTotal = 'Gjithsej';
00651 $strTotalUC = 'Gjithsej';
00652 $strTraditionalChinese = 'Kineze tradicionale';
00653 $strTraditionalSpanish = 'Spanjishte tradicionale'; 
00654 $strTraffic = 'Trafiku';
00655 $strTransformation_application_octetstream__download = 'Shfaq njė lidhje pėr tė shkarkuar tė dhėnat binare tė njė fushe. Mundėsia e parė ėshtė emri i file binar. Opcioni i dytė ėshtė emri i mundshėm i fushės sė rreshtit tė tabelės qė pėrmban emrin e file. Nėse jepni opcionin e dytė, opcioni i parė duhet tė jetė njė stringė bosh'; 
00656 $strTransformation_image_jpeg__inline = 'Shfaq njė miniaturė tė klikueshme; mundėsitė: gjėrėsia, lartėsia nė pixels (ruan proporcionin origjinal)';
00657 $strTransformation_image_jpeg__link = 'Shfaq njė lidhje pėr tek kjo figurė (download blob direkt, p.sh.).';
00658 $strTransformation_image_png__inline = 'Shiko figurėn/jpeg: nė linjė';
00659 $strTransformation_text_plain__dateformat = 'Merr njė fushė TIME, TIMESTAMP apo DATETIME dhe e formaton duke pėrdorur formatin e datės lokale. Mundėsia e parė ėshtė offset (nė orė) qė do t\'i shtohet timestamp (Default: 0). Mundėsia e dytė ėshtė njė format date nė pėrputhje me parametrat nė dispozicion pėr funksionin strftime() tė PHP.';
00660 $strTransformation_text_plain__external = 'VETĖM PĖR LINUX: Lėshon njė program tė jashtėm dhe plotėson tė dhėnat e fushave me anė tė standard input. Jep si rezultat standard output e programit. Vendosja default ėshtė Tidy, pėr tė printuar si duhet kodin HTML. Pėr arsye sigurie, do t\'ju duhet tė ndryshoni file libraries/transformations/text_plain__external.inc.php dhe tė shkruani instrumentet qė lejoni tė pėrdoren. Mundėsia e parė pra ėshtė numri i programit qė dėshironi tė pėrdorni dhe e dyta janė parametrat pėr programin. Parametri i tretė, n.q.s. i vendosur nė 1 do tė konvertojė output duke pėrdorur htmlspecialchars() (Prezgjedhur: 1). Njė parametėr i katėrt, po tė jetė vendosur nė 1 do t\'i shtojė njė NOWRAP pėrmbajtjes sė qelisė kėshtu qė output komplet do tė shfaqet pa u riformatuar (Default: 1)';
00661 $strTransformation_text_plain__formatted = 'Konservon formatimin origjinal tė fushės. Nuk aplikohet asnjė Escaping.';
00662 $strTransformation_text_plain__imagelink = 'Shfaq njė figurė dhe njė link, fusha pėrmban emrin e file; opcioni i parė ėshtė njė prefiks si "http://domain.com/", opcioni i dytė ėshtė gjėrėsia nė pixels, i treti ėshtė lartėsia.';
00663 $strTransformation_text_plain__link = 'Shfaq njė link, fusha pėrmban emrin e file; opcioni i parė ėshtė njė prefiks si "http://domain.com/", opcioni i dytė ėshtė njė titull pėr lidhjen.';
00664 $strTransformation_text_plain__substr = 'Shfaq vetėm njė pjesė tė string-ės. Opcioni i parė ėshtė offset-i qė shėrben pėr tė pėrcaktuar ku fillon output i tekstit tuaj (Default 0). Opcioni i dytė ėshtė njė offset qė tregon se sa tekst kthehet. Po tė jetė bosh, kthen tė gjithė tekstin e mbetur. Opcioni i tretė pėrcakton ēfarė karakteresh do tė shtohen nė fund tė output kur kthehet njė nėn-string-ė (Default: ...) .';
00665 $strTruncateQueries = 'Shkurton (ndėrpret) Queries e Shfaqura';
00666 $strTurkish = 'Turqisht';
00667 $strType = 'Lloji';
00668 
00669 $strUkrainian = 'Ukrainase';
00670 $strUncheckAll = 'Ē\'zgjidhi tė gjithė';
00671 $strUnicode = 'Unicode';
00672 $strUnique = 'I vetėm';
00673 $strUnknown = 'e panjohur';
00674 $strUnselectAll = 'Ē\'zgjidh gjithēka';
00675 $strUpdComTab = 'Ju lutem lexoni dokumentet mbi rifreskimin e tabelės suaj Column_comments';
00676 $strUpdatePrivMessage = 'Ke rifreskuar lejet pėr %s.';
00677 $strUpdateProfileMessage = 'Profili u rifreskua.';
00678 $strUpdateQuery = 'Rifresko Query';
00679 $strUpgrade = 'Duhet tė instaloni %s %s ose superior.';
00680 $strUsage = 'Pėrdorimi';
00681 $strUseBackquotes = 'Pėrdor backquotes me emrat e tabelave dhe fushave';
00682 $strUseHostTable = 'Pėrdor Tabelėn e Host-it';
00683 $strUseTables = 'Pėrdor tabelat';
00684 $strUseTextField = 'Pėrdor fushė teksti';
00685 $strUseThisValue = 'Pėrdor kėtė vlerė';
00686 $strUser = 'Pėrdorues';
00687 $strUserAlreadyExists = 'Pėrdoruesi %s ekziston!';
00688 $strUserEmpty = 'Emri i pėrdoruesit ėshtė bosh!';
00689 $strUserName = 'Emri i pėrdoruesit';
00690 $strUserNotFound = 'Pėrdoruesi i zgjedhur nuk u gjet tek tabela e tė drejtave.';
00691 $strUserOverview = 'Paraqitja e pėrgjithshme e pėrdoruesve';
00692 $strUsersDeleted = 'Pėrdoruesit e zgjedhur u hoqėn me sukses.';
00693 $strUsersHavingAccessToDb = 'Pėrdoruesit qė kanė hyrje tek &quot;%s&quot;';
00694 
00695 $strValidateSQL = 'Vleftėso SQL';
00696 $strValidatorError = 'Miratuesi SQL nuk arrin tė niset. Ju lutem kontrolloni instalimin e prapashtesave tė duhura php ashtu si pėrshkruhet tek %sdokumentimi%s.';
00697 $strValue = 'Vlerė';
00698 $strVar = 'E ndryshueshme';
00699 $strViewDump = 'Shfaq dump (skema) e tabelės';
00700 $strViewDumpDB = 'Shfaq dump (skema) e databazės';
00701 $strViewDumpDatabases = 'Shfaq dump (skema) e databazave';
00702 
00703 $strWebServerUploadDirectory = 'directory e upload tė server-it web';
00704 $strWebServerUploadDirectoryError = 'Directory qė keni zgjedhur pėr upload nuk arrin tė gjehet';
00705 $strWelcome = 'Mirėsevini tek %s';
00706 $strWestEuropean = 'Europa Perėndimore';
00707 $strWildcard = 'wildcard';
00708 $strWindowNotFound = 'Dritarja e destinimit tė browser nuk mund tė rifreskohet. Ka mundėsi tė keni mbyllur dritaren nėnė apo qė browser-i juaj ėshtė duke bllokuar rifreskimet ndėrmjet browser-ve pėr shkak tė ndonjė mase sigurie';
00709 $strWithChecked = 'N.q.s. tė zgjedhur:';
00710 $strWritingCommentNotPossible = 'I pamundur shkrimi i komentit';
00711 $strWritingRelationNotPossible = 'I pamundur shkrimi i relacionit';
00712 $strWrongUser = 'Emėr pėrdoruesi apo fjalėkalim i gabuar. Ndalohet hyrja.';
00713 
00714 $strXML = 'XML';
00715 
00716 $strYes = ' Po ';
00717 
00718 $strZeroRemovesTheLimit = 'Shėnim: Vendosja e kėtyre opcioneve nė 0 (zero) do tė thotė asnjė limit.';
00719 $strZip = '"kompresuar me zip"';
00720 
00721 $strPersian = 'Persian'; //to translate
00722 $strAddFields = 'Add %s field(s)'; //to translate
00723 $strInsertBookmarkTitle = 'Please insert bookmark title'; //to translate
00724 $strNoThemeSupport = 'No themes support, please check your configuration and/or your themes in directory %s.'; //to translate
00725 $strUseTabKey = 'Use TAB key to move from value to value, or CTRL+arrows to move anywhere'; //to translate
00726 $strEscapeWildcards = 'Wildcards _ and % should be escaped with a \ to use them literally'; //to translate
00727 $strBinLogName = 'Log name'; //to translate
00728 $strBinLogPosition = 'Position'; //to translate
00729 $strBinLogEventType = 'Event type'; //to translate
00730 $strBinLogServerId = 'Server ID'; //to translate
00731 $strBinLogOriginalPosition = 'Original position'; //to translate
00732 $strBinLogInfo = 'Information'; //to translate
00733 $strBinaryLog = 'Binary log'; //to translate
00734 $strSelectBinaryLog = 'Select binary log to view'; //to translate
00735 $strDBCopy = 'Copy database to'; //to translate
00736 $strCopyDatabaseOK = 'Database %s has been copied to %s'; //to translate
00737 $strSwitchToDatabase = 'Switch to copied database'; //to translate
00738 $strPasswordHashing = 'Password Hashing'; //to translate
00739 $strCompatibleHashing = 'MySQL&nbsp;4.0 compatible'; //to translate
00740 $strIndexWarningPrimary = 'PRIMARY and INDEX keys should not both be set for column `%s`';//to translate
00741 $strIndexWarningUnique = 'UNIQUE and INDEX keys should not both be set for column `%s`';//to translate
00742 $strIndexWarningMultiple = 'More than one %s key was created for column `%s`';//to translate
00743 $strIndexWarningTable = 'Problems with indexes of table `%s`';//to translate
00744 $strNoActivity = 'No activity since %s seconds or more, please login again'; //to translate
00745 $strApproximateCount = 'May be approximate. See FAQ 3.11'; //to translate
00746 $strSQLExportCompatibility = 'SQL export compatibility'; //to translate
00747 $strMbOverloadWarning = 'You have enabled mbstring.func_overload in your PHP configuration. This option is incompatible with phpMyAdmin and might cause breaking of some data!'; //to translate
00748 $strMbExtensionMissing = 'The mbstring PHP extension was not found and you seem to be using multibyte charset. Without mbstring extension phpMyAdmin is unable to split strings correctly and it may result in unexpected results.'; //to translate
00749 $strAfterInsertNext = 'Edit next row'; //to translate
00750 $strView = 'View'; //to translate
00751 $strViewHasBeenDropped = 'View %s has been dropped'; //to translate
00752 $strEngines = 'Engines'; //to translate
00753 $strStorageEngines = 'Storage Engines'; //to translate
00754 $strStorageEngine = 'Storage Engine'; //to translate
00755 $strNoDetailsForEngine = 'There is no detailed status information available for this storage engine.'; //to translate
00756 $strDefaultEngine = '%s is the default storage engine on this MySQL server.'; //to translate
00757 $strEngineAvailable = '%s is available on this MySQL server.'; //to translate
00758 $strEngineUnsupported = 'This MySQL server does not support the %s storage engine.'; //to translate
00759 $strEngineDisabled = '%s has been disabled for this MySQL server.'; //to translate
00760 $strMyISAMSortBufferSize = 'Sort buffer size'; //to translate
00761 $strMyISAMSortBufferSizeDesc = 'The buffer that is allocated when sorting MyISAM indexes during a REPAIR TABLE or when creating indexes with CREATE INDEX or ALTER TABLE.'; //to translate
00762 $strMyISAMDataPointerSize = 'Data pointer size'; //to translate
00763 $strMyISAMDataPointerSizeDesc = 'The default pointer size in bytes, to be used by CREATE TABLE for MyISAM tables when no MAX_ROWS option is specified.'; //to translate
00764 $strMyISAMRecoverOptions = 'Automatic recovery mode'; //to translate
00765 $strMyISAMRecoverOptionsDesc = 'The mode for automatic recovery of crashed MyISAM tables, as set via the --myisam-recover server startup option.'; //to translate
00766 $strMyISAMRepairThreads = 'Repair threads'; //to translate
00767 $strMyISAMRepairThreadsDesc = 'If this value is greater than 1, MyISAM table indexes are created in parallel (each index in its own thread) during the Repair by sorting process.'; //to translate
00768 $strMyISAMMaxSortFileSize = 'Maximum size for temporary sort files'; //to translate
00769 $strMyISAMMaxSortFileSizeDesc = 'The maximum size of the temporary file MySQL is allowed to use while re-creating a MyISAM index (during REPAIR TABLE, ALTER TABLE, or LOAD DATA INFILE).'; //to translate
00770 $strMyISAMMaxExtraSortFileSize = 'Maximum size for temporary files on index creation'; //to translate
00771 $strMyISAMMaxExtraSortFileSizeDesc = 'If the temporary file used for fast MyISAM index creation would be larger than using the key cache by the amount specified here, prefer the key cache method.'; //to translate
00772 $strLongOperation = 'This operation could be long. Proceed anyway?'; //to translate
00773 $strVersionInformation = 'Version information'; //to translate
00774 $strInnoDBDataHomeDir = 'Data home directory'; //to translate
00775 $strInnoDBDataHomeDirDesc = 'The common part of the directory path for all InnoDB data files.'; //to translate
00776 $strInnoDBDataFilePath = 'Data files'; //to translate
00777 $strInnoDBAutoextendIncrement = 'Autoextend increment'; //to translate
00778 $strInnoDBAutoextendIncrementDesc = ' The increment size for extending the size of an autoextending tablespace when it becomes full.'; //to translate
00779 $strBufferPool = 'Buffer Pool'; //to translate
00780 $strBufferPoolUsage = 'Buffer Pool Usage'; //to translate
00781 $strDataPages = 'Pages containing data'; //to translate
00782 $strFreePages = 'Free pages'; //to translate
00783 $strBusyPages = 'Busy pages'; //to translate
00784 $strDirtyPages = 'Dirty pages'; //to translate
00785 $strPagesToBeFlushed = 'Pages to be flushed'; //to translate
00786 $strLatchedPages = 'Latched pages'; //to translate
00787 $strBufferPoolActivity = 'Buffer Pool Activity'; //to translate
00788 $strReadRequests = 'Read requests'; //to translate
00789 $strWriteRequests = 'Write requests'; //to translate
00790 $strBufferReadMisses = 'Read misses'; //to translate
00791 $strBufferReadMissesInPercent = 'Read misses in %'; //to translate
00792 $strBufferWriteWaits = 'Write waits'; //to translate
00793 $strBufferWriteWaitsInPercent = 'Write waits in %'; //to translate
00794 $strHTMLExcel = 'Microsoft Excel 2000'; //to translate
00795 $strHTMLExcelOptions = 'Microsoft Excel 2000 export options'; //to translate
00796 $strHTMLWord = 'Microsoft Word 2000'; //to translate
00797 $strHTMLWordOptions = 'Microsoft Word 2000 export options'; //to translate
00798 $strInnoDBBufferPoolSizeDesc = 'The size of the memory buffer InnoDB uses to cache data and indexes of its tables.'; //to translate
00799 $strInnoDBBufferPoolSize = 'Buffer pool size'; //to translate
00800 $strInnoDBPages = 'pages'; //to translate
00801 $strSocketProblem = '(or the local MySQL server\'s socket is not correctly configured)'; //to translate
00802 $strPrivDescCreateView = 'Allows creating new views.'; //to translate
00803 $strPrivDescAlterDb = 'Allows altering the structure of existing tables as well as changing the default charset and collation of databases.'; //to translate
00804 $strPrivDescCreateUser = 'Allows creating, dropping and renaming unser accounts.'; //to translate
00805 $strPrivDescCreateRoutine = 'Allows creating stored routines.'; //to translate
00806 $strPrivDescAlterRoutine = 'Allows altering and dropping stored routines.'; //to translate
00807 $strRoutines = 'Routines'; //to translate
00808 $strPrivDescShowView = 'Allows performing SHOW CREATE VIEW queries.'; //to translate
00809 $strPrivDescExecute5 = 'Allows executing stored routines.'; //to translate
00810 $strCreateDatabaseBeforeCopying = 'CREATE DATABASE before copying'; //to translate
00811 $strGeneratePassword = 'Generate Password'; //to translate
00812 $strGenerate = 'Generate'; //to translate
00813 $strCopy = 'Copy'; //to translate
00814 $strTransformation_application_octetstream__hex = 'Displays hexadecimal representation of data.'; //to translate
00815 $strInvalidFieldCount = 'Table must have at least one field.'; //to translate
00816 $strInvalidRowNumber = '%d is not valid row number.'; //to translate
00817 $strInvalidColumnCount = 'Column count has to be larger than zero.'; //to translate
00818 $strInvalidFieldAddCount = 'You have to add at least one field.'; //to translate
00819 $strAndThen = 'and then'; //to translate
00820 ?>


Généré par TYPO3 Ameos avec  doxygen 1.4.6