Documentation TYPO3 par Ameos

albanian-iso-8859-1.inc.php

00001 <?php
00002 /* $Id: albanian-iso-8859-1.inc.php,v 2.6 2003/12/30 21:34:04 nijel Exp $ */
00003 
00008 $charset = 'iso-8859-1';
00009 $allow_recoding = TRUE;
00010 $text_dir = 'ltr';
00011 $left_font_family = 'verdana, arial, helvetica, geneva, sans-serif';
00012 $right_font_family = 'arial, helvetica, geneva, sans-serif';
00013 $number_thousands_separator = '.';
00014 $number_decimal_separator = ',';
00015 // shortcuts for Byte, Kilo, Mega, Giga, Tera, Peta, Exa
00016 $byteUnits = array('Bytes', 'KB', 'MB', 'GB', 'TB', 'PB', 'EB');
00017 
00018 $day_of_week = array('Djl', 'Hėn', 'Mar', 'Mėr', 'Enj', 'Pre', 'Sht'); //albanian days
00019 $month = array('Jan', 'Shk', 'Mar', 'Pri', 'Maj', 'Qer', 'Kor', 'Gsh', 'Sht', 'Tet', 'Nėn', 'Dhj'); //albanian months
00020 // See http://www.php.net/manual/en/function.strftime.php to define the
00021 // variable below
00022 $datefmt = '%d %B, %Y at %I:%M %p'; //albanian time
00023 $timespanfmt = '%s ditė, %s orė, %s minuta dhe %s sekonda';
00024 
00025 $strAPrimaryKey = 'Njė kyē primar u shtua tek %s';
00026 $strAbortedClients = 'Dėshtoi';
00027 $strAbsolutePathToDocSqlDir = 'Ju lutem, shkruani pozicionin absolut nė webserver pėr tek directory e docSQL';
00028 $strAccessDenied = 'Hyrja nuk u pranua';
00029 $strAccessDeniedExplanation = 'phpMyAdmin u pėrpoq tė lidhet me server-in MySQL, dhe server-i refuzoi lidhjen. Kontrollo emrin e host, username dhe password tek file config.inc.php dhe sigurohu qė korrispondojnė me informacionet qė ju ka dhėnė administratori i server-it MySQL.';
00030 $strAction = 'Veprimi';
00031 $strAddAutoIncrement = 'Shto vlerė AUTO_INCREMENT';
00032 $strAddDeleteColumn = 'Shto/Fshi fushėn';
00033 $strAddDeleteRow = 'Shto/Fshi kriterin';
00034 $strAddDropDatabase = 'Shto DROP DATABASE';
00035 $strAddIntoComments = 'Shto tek komentet';
00036 $strAddNewField = 'Shto njė fushė tė re';
00037 $strAddPriv = 'Shto njė privilegj tė ri';
00038 $strAddPrivMessage = 'Ke shtuar njė privilegj tė ri.';
00039 $strAddPrivilegesOnDb = 'Shto privilegje tek databaza nė vazhdim';
00040 $strAddPrivilegesOnTbl = 'Shto privilegje tek tabela nė vazhdim';
00041 $strAddSearchConditions = 'Shto kushte kėrkimi (trupi i specifikimit "where"):';
00042 $strAddToIndex = 'Shto tek treguesi i &nbsp;%s&nbsp;kolonės(ave)';
00043 $strAddUser = 'Shto njė pėrdorues tė ri';
00044 $strAddUserMessage = 'Ke shtuar njė pėrdorues tė ri.';
00045 $strAddedColumnComment = 'Komenti u shtua nė kollonė';
00046 $strAddedColumnRelation = 'Relacioni u shtua pėr kollonėn';
00047 $strAdministration = 'Administrimi';
00048 $strAffectedRows = 'Rreshtat e ndikuar:';
00049 $strAfter = 'Mbas %s';
00050 $strAfterInsertBack = 'Mbrapa';
00051 $strAfterInsertNewInsert = 'Shto njė record tė ri';
00052 $strAll = 'Tė gjithė';
00053 $strAllTableSameWidth = 'vizualizon tė gjitha tabelat me tė njėjtėn gjėrėsi?';
00054 $strAlterOrderBy = 'Transformo tabelėn e renditur sipas';
00055 $strAnIndex = 'Njė tregues u shtua tek %s';
00056 $strAnalyzeTable = 'Analizo tabelėn';
00057 $strAnd = 'Dhe';
00058 $strAny = 'Ēfarėdo';
00059 $strAnyColumn = 'Ēfarėdo kolone';
00060 $strAnyDatabase = 'Ēfarėdo databazė';
00061 $strAnyHost = 'Ēfarėdo host';
00062 $strAnyTable = 'Ēfarėdo tabelė';
00063 $strAnyUser = 'Ēfarėdo pėrdorues';
00064 $strArabic = 'Arabisht';
00065 $strArmenian = 'Armene';
00066 $strAscending = 'Ngjitje';
00067 $strAtBeginningOfTable = 'Nė fillim tė tabelės';
00068 $strAtEndOfTable = 'Nė fund tė tabelės';
00069 $strAttr = 'Pronėsi';
00070 $strAutodetect = 'Zbulim automatik';
00071 $strAutomaticLayout = 'Faqosje automatike';
00072 
00073 $strBack = 'Mbrapa';
00074 $strBaltic = 'Baltike';
00075 $strBeginCut = 'FILLIMI I CUT';
00076 $strBeginRaw = 'FILLIMI I RAW';
00077 $strBinary = 'Binar';
00078 $strBinaryDoNotEdit = 'Tė dhėna tė tipit binar - mos ndrysho';
00079 $strBookmarkAllUsers = 'Lejo qė ēdo pėrdorues tė ketė hyrje nė kėtė libėrshėnues';
00080 $strBookmarkDeleted = 'Libėrshėnuesi u fshi.';
00081 $strBookmarkLabel = 'Etiketė';
00082 $strBookmarkOptions = 'Opcionet e libėrshėnuesit';
00083 $strBookmarkQuery = 'Query SQL shtuar tė preferuarve';
00084 $strBookmarkThis = 'Shtoja tė preferuarve kėtė query SQL';
00085 $strBookmarkView = 'Shfaq vetėm';
00086 $strBrowse = 'Shfaq';
00087 $strBrowseForeignValues = 'Shfleto opcionet e huaja';
00088 $strBulgarian = 'Bullgarisht';
00089 $strBzError = 'phpMyAdmin nuk ėshtė nė gjendje tė kompresojė dump-in pėr arsye tė prapashtesės Bz2 tė gabuar nė kėtė version tė php. Ju rekomandojmė patjetėr vendosjen e <code>$cfg[\'BZipDump\']</code> tek file juaj i konfigurimit tė phpMyAdmin nė <code>FALSE</code>. Nėqoftėse dėshironi tė pėrdorni patjetėr specifikat e kompresimit Bz2, duhet tė rifreskoni php nė versionin e fundit. Hidhini njė sy php bug report %s pėr informacione tė hollėsishme.';
00090 $strBzip = '"kompresuar me bzip2"';
00091 
00092 $strCSVOptions = 'Opcione CSV';
00093 $strCannotLogin = 'E pamundur kryerja e login tek server-i MySQL';
00094 $strCantLoad = 'I pamundur ngarkimi i prapashtesės %s,<br />kontrollo konfigurimin e PHP';
00095 $strCantLoadMySQL = 'nuk arrij tė ngarkoj prapashtesėn MySQL,<br />kontrollo konfigurimin e PHP.';
00096 $strCantLoadRecodeIconv = 'I pamundur ngarkimi i prapashtesės iconv apo recode tė nevoitshėm pėr konvertimin e karaktereve, konfiguroni php pėr tė lejuar pėrdorimin e kėtyre prapashtesave ose disaktivoni konvertimin e set tė karaktereve nė phpMyAdmin.';
00097 $strCantRenameIdxToPrimary = 'I pamundur riemėrtimi i treguesit nė PRIMAR!';
00098 $strCantUseRecodeIconv = 'I pamundur pėrdorimi i funksioneve iconv apo libiconv apo recode_string pėr shkak se ekstensioni duhet tė ngarkohet. Kontrolloni konfigurimin e php.';
00099 $strCardinality = '';
00100 $strCarriage = 'Kryerradha: \\r';
00101 $strCaseInsensitive = 'case-insensitive';
00102 $strCaseSensitive = 'case-sensitive';
00103 $strCentralEuropean = 'Europa qendrore';
00104 $strChange = 'Ndrysho';
00105 $strChangeCopyMode = 'Krijo njė pėrdorues tė ri me tė njėjta tė drejta dhe ...';
00106 $strChangeCopyModeCopy = '... mbaj tė vjetrin.';
00107 $strChangeCopyModeDeleteAndReload = ' ... elemino tė vjetrin nga tabela e pėrdoruesve e pastaj rilexo tė drejtat.';
00108 $strChangeCopyModeJustDelete = ' ... elemino tė vjetrin nga tabela e pėrdoruesve.';
00109 $strChangeCopyModeRevoke = ' ... hiq tė gjitha tė drejtat nga i vjetri e pastaj eleminoje.';
00110 $strChangeCopyUser = 'Ndrysho Informacionet e Login / Kopjo pėrdoruesin';
00111 $strChangeDisplay = 'Zgjidh fushėn qė dėshiron tė shohėsh';
00112 $strChangePassword = 'Ndrysho password';
00113 $strCharset = 'Familje gėrmash';
00114 $strCharsetOfFile = 'Familja gėrmave tė file:';
00115 $strCharsets = 'Familje gėrmash';
00116 $strCharsetsAndCollations = 'Familje gėrmash dhe Collations';
00117 $strCheckAll = 'Zgjidhi tė gjithė';
00118 $strCheckDbPriv = 'Kontrollo tė drejtat e databazės';
00119 $strCheckPrivs = 'Kontrollo tė drejtat';
00120 $strCheckPrivsLong = 'Kontrollo tė drejtat pėr databazėn &quot;%s&quot;.';
00121 $strCheckTable = 'Kontrollo tabelėn';
00122 $strChoosePage = 'Ju lutem zgjidhni faqen qė dėshironi tė modifikoni';
00123 $strColComFeat = 'Vizualizimi i komenteve tė kollonave';
00124 $strCollation = 'Collation';
00125 $strColumn = 'Kollona';
00126 $strColumnNames = 'Emrat e kollonave';
00127 $strColumnPrivileges = 'Privilegjet relative tė kollonave';
00128 $strCommand = 'Komanda';
00129 $strComments = 'Komente';
00130 $strCompleteInserts = 'Tė shtuarat komplet';
00131 $strCompression = 'Kompresim';
00132 $strConfigFileError = 'phpMyAdmin nuk arrin tė lexojė file e konfigurimit!<br />Kjo mund tė ndodhė kur php gjen njė parse error nė tė apo kur php nuk arrin ta gjejė kėtė file.<br />Ju lutem ngarkoheni direkt file e konfigurimit duke pėrdorur link-un e mėposhtėm dhe lexoni mesazhin(et) e gabimeve php qė merrni. Nė shumicėn e rasteve mund t\'ju mungojė njė apostrofė apo njė presje.<br />Nėse faqja qė do t\'ju hapet ėshtė bosh (e bardhė), atėhere gjithēka ėshtė nė rregull.';
00133 $strConfigureTableCoord = 'Ju lutem, konfiguroni koordinatat pėr tabelėn %s';
00134 $strConfirm = 'I sigurt qė dėshiron ta bėsh?';
00135 $strConnections = 'Lidhje';
00136 $strCookiesRequired = 'Nga kjo pikė e tutje, cookies duhet tė jenė tė aktivuara.';
00137 $strCopyTable = 'Kopjo tabelėn tek (databazė<b>.</b>tabela):';
00138 $strCopyTableOK = 'Tabela %s u kopjua tek %s.';
00139 $strCopyTableSameNames = 'I pamundur kopjimi i tabelės tek vetvetja!';
00140 $strCouldNotKill = 'phpMyAdmin nuk ėshtė nė gjendje tė pėrfundojė thread %s. Ka mundėsi tė ketė pėrfunduar mė parė.';
00141 $strCreate = 'Krijo';
00142 $strCreateIndex = 'Krijo njė tregues tek &nbsp;%s&nbsp;columns';
00143 $strCreateIndexTopic = 'Krijo njė tregues tė ri';
00144 $strCreateNewDatabase = 'Krijo njė databazė tė re';
00145 $strCreateNewTable = 'Krijo njė tabelė tė re tek databazė %s';
00146 $strCreatePage = 'Krijo njė faqe tė re';
00147 $strCreatePdfFeat = 'Krijimi i PDF-ve';
00148 $strCriteria = 'Kriteri';
00149 $strCroatian = 'Kroate';
00150 $strCyrillic = 'Cyrillic';
00151 $strCzech = 'Ēekisht';
00152 
00153 $strDBComment = 'Komenti pėr Databazėn: ';
00154 $strDBGContext = 'Konteksti';
00155 $strDBGContextID = 'ID e kontekstit';
00156 $strDBGHits = 'Hits';
00157 $strDBGLine = 'Rreshti';
00158 $strDBGMaxTimeMs = 'Koha maksimum, ms';
00159 $strDBGMinTimeMs = 'Koha minimum, ms';
00160 $strDBGModule = 'Modul';
00161 $strDBGTimePerHitMs = 'Koha/Hit, ms';
00162 $strDBGTotalTimeMs = 'Koha gjithsej, ms';
00163 $strDanish = 'Danisht';
00164 $strData = 'Tė dhėna';
00165 $strDataDict = 'Data Dictionary';
00166 $strDataOnly = 'Vetėm tė dhėna';
00167 $strDatabase = 'Databazė ';
00168 $strDatabaseExportOptions = 'Opcione tė eksportimit tė databazės';
00169 $strDatabaseHasBeenDropped = 'Databaza %s u eleminua.';
00170 $strDatabaseNoTable = 'Kjo databazė nuk pėrmban tabela!';
00171 $strDatabaseWildcard = 'Database (wildcards e lejuara):';
00172 $strDatabases = 'databazė';
00173 $strDatabasesDropped = '%s databaza u eleminuan korrektėsisht.';
00174 $strDatabasesStats = 'Statistikat e databazave';
00175 $strDatabasesStatsDisable = 'Disaktivo Statistikat';
00176 $strDatabasesStatsEnable = 'Aktivo Statistikat';
00177 $strDatabasesStatsHeavyTraffic = 'Shėnim: Aktivimi kėtu i statistikave tė Databazės mund tė shkaktojė rritjen e trafikut midis server-it web dhe MySQL.';
00178 $strDbPrivileges = 'Privilegje specifike tė databazės';
00179 $strDbSpecific = 'specifik i databazės';
00180 $strDefault = 'Prezgjedhur';
00181 $strDefaultValueHelp = 'Pėr vlerat e prezgjedhura, ju lutem shtoni njė vlerė tė vetme, pa backslash escaping apo thonjėza, duke pėrdorur kėtė format: a';
00182 $strDelOld = 'Faqja aktuale pėrmban riferime ndaj tabelash qė nuk ekzistojnė mė. Dėshironi t\'i eleminoni kėto riferimente?';
00183 $strDelete = 'Fshi';
00184 $strDeleteAndFlush = 'Fshi pėrdoruesit dhe pastaj rilexo privilegjet.';
00185 $strDeleteAndFlushDescr = 'Kjo ėshtė rruga mė e pastėr, por ngarkimi i privilegjeve mund tė zgjasė disa ēaste mė shumė.';
00186 $strDeleteFailed = 'Fshirja dėshtoi!';
00187 $strDeleteUserMessage = 'Ke fshirė pėrdoruesin %s.';
00188 $strDeleted = 'rreshti u fshi';
00189 $strDeletedRows = 'rreshtat e fshirė:';
00190 $strDeleting = 'Nė fshirje e sipėr tė %s';
00191 $strDescending = 'Zbritės';
00192 $strDescription = 'Pėrshkrimi';
00193 $strDictionary = 'fjalor';
00194 $strDisabled = 'Jo aktiv';
00195 $strDisplay = 'Shfaq';
00196 $strDisplayFeat = 'Shfaq karakteristikat';
00197 $strDisplayOrder = 'Mėnyra e shfaqjes:';
00198 $strDisplayPDF = 'Shfaq skemėn e PDF';
00199 $strDoAQuery = 'Zbato "query nga shembull" (karakteri jolly: "%")';
00200 $strDoYouReally = 'Konfermo: ';
00201 $strDocu = 'Dokumentet';
00202 $strDrop = 'Elemino';
00203 $strDropDB = 'Elemino databazėn %s';
00204 $strDropSelectedDatabases = 'Elemino Databazat e zgjedhura';
00205 $strDropTable = 'Elemino tabelėn';
00206 $strDropUsersDb = 'Elemino databazat qė kanė emėr tė njėjtė me pėrdoruesit.';
00207 $strDumpComments = 'Pėrfshi komentet e kollonave si komente-SQL nė linjė';
00208 $strDumpSaved = 'Dump u ruajt tek file %s.';
00209 $strDumpXRows = 'Dump i %s rreshta duke filluar nga rreshti %s.';
00210 $strDumpingData = 'Dump i tė dhėnave pėr tabelėn';
00211 $strDynamic = 'dinamik';
00212 
00213 $strEdit = 'Ndrysho';
00214 $strEditPDFPages = 'Ndrysho faqen PDF';
00215 $strEditPrivileges = 'Ndrysho tė drejtat';
00216 $strEffective = 'Efektiv';
00217 $strEmpty = 'Zbraz';
00218 $strEmptyResultSet = 'MySQL ka kthyer njė tė pėrbashkėt boshe (p.sh. zero rreshta).';
00219 $strEnabled = 'Aktiv';
00220 $strEnd = 'Fund';
00221 $strEndCut = 'FUNDI I CUT';
00222 $strEndRaw = 'FUNDI I RAW';
00223 $strEnglish = 'Anglisht';
00224 $strEnglishPrivileges = 'Shėnim: emrat e tė drejtave tė MySQL janė nė Anglisht';
00225 $strError = 'Gabim';
00226 $strEstonian = 'Estoneze';
00227 $strExcelOptions = 'Opcione tė Excel';
00228 $strExecuteBookmarked = 'Zbaton query nga libėrshėnuesi';
00229 $strExplain = 'Shpjego SQL';
00230 $strExport = 'Eksporto';
00231 $strExportToXML = 'Eksporto nė formatin XML';
00232 $strExtendedInserts = 'Tė shtuara tė zgjeruara';
00233 $strExtra = 'Extra';
00234 
00235 $strFailedAttempts = 'Pėrpjekje tė dėshtuara';
00236 $strField = 'Fushė';
00237 $strFieldHasBeenDropped = 'Fusha %s u eleminua';
00238 $strFields = 'Fusha';
00239 $strFieldsEmpty = ' Numratori i fushave ėshtė bosh! ';
00240 $strFieldsEnclosedBy = 'Fushė e pėrbėrė nga';
00241 $strFieldsEscapedBy = 'Fushė e kufizuar nga';
00242 $strFieldsTerminatedBy = 'Fushė qė mbaron me';
00243 $strFileAlreadyExists = 'File %s ekziston nė server: tė lutem, ndrysho emrin e file ose zgjidh opcionin "Mbishkruaj".';
00244 $strFileCouldNotBeRead = 'File nuk mund tė lexohet';
00245 $strFileNameTemplate = 'Emri i file template';
00246 $strFileNameTemplateHelp = 'Pėrdor __DB__ pėr emrin e databazės, __TABLE__ si emėr pėr tabelėn dhe %sany strftime%s opcione pėr specifikat e kohės, prapashtesa do tė shtohet automatikisht. Ēdo tekst tjetėr do tė konservohet.';
00247 $strFileNameTemplateRemember = 'kujto template';
00248 $strFixed = 'fiks';
00249 $strFlushPrivilegesNote = 'Shėnim: phpMyAdmin lexon privilegjet e pėrdoruesve direkt nga tabela e privilegjeve tė MySQL. Pėrmbajtja e kėsaj tabele mund tė ndryshojė nga privilegjet e pėrdorur nga serveri nėse janė kryer ndryshime manuale. Nė kėtė rast, duhet tė %srifreskoni privilegjet%s para se tė vazhdoni.';
00250 $strFlushTable = 'Rifillo ("FLUSH") tabelėn';
00251 $strFormEmpty = 'Mungon njė vlerė nė formular!';
00252 $strFormat = 'Formati';
00253 $strFullText = 'Teksti i plotė';
00254 $strFunction = 'Funksioni';
00255 
00256 $strGenBy = 'Gjeneruar nga';
00257 $strGenTime = 'Gjeneruar mė';
00258 $strGeneralRelationFeat = 'Karakteristikat e pėrgjithshme tė relacionit';
00259 $strGerman = 'Gjermanisht';
00260 $strGlobal = 'globale';
00261 $strGlobalPrivileges = 'Privilegje globale';
00262 $strGlobalValue = 'Vlerė Globale';
00263 $strGo = 'Zbato';
00264 $strGrantOption = 'Grant';
00265 $strGrants = 'Lejo';
00266 $strGreek = 'Greqisht';
00267 $strGzip = '"kompresuar me gzip"';
00268 
00269 $strHasBeenAltered = 'u ndryshua.';
00270 $strHasBeenCreated = 'u krijua.';
00271 $strHaveToShow = 'Zgjidh tė paktėn njė kolonė pėr tė parė';
00272 $strHebrew = 'Hebraike';
00273 $strHome = 'Faqja web';
00274 $strHomepageOfficial = 'Faqja zyrtare e phpMyAdmin';
00275 $strHomepageSourceforge = 'Faqja e phpMyAdmin tek sourceforge.net';
00276 $strHost = 'Host';
00277 $strHostEmpty = 'Emri i host ėshtė bosh!';
00278 $strHungarian = 'Hungarisht';
00279 
00280 $strId = 'ID';
00281 $strIdxFulltext = 'Teksti komplet';
00282 $strIfYouWish = 'Pėr tė ngarkuar tė dhėnat vetėm pėr disa kollona tė tabelės, specifiko listėn e fushave (tė ndara me presje).';
00283 $strIgnore = 'Shpėrfill';
00284 $strIgnoringFile = 'File %s u shpėrfill';
00285 $strImportDocSQL = 'Importo files docSQL';
00286 $strImportFiles = 'Importo files';
00287 $strImportFinished = 'Importimi pėrfundoi';
00288 $strInUse = 'nė pėrdorim';
00289 $strIndex = 'Treguesi';
00290 $strIndexHasBeenDropped = 'Treguesi %s u eleminua';
00291 $strIndexName = 'Emri i treguesit&nbsp;:';
00292 $strIndexType = 'Lloji i treguesit&nbsp;:';
00293 $strIndexes = 'Tregues';
00294 $strInnodbStat = 'Gjėndja InnoDB';
00295 $strInsecureMySQL = 'File i konfigurimit nė pėrdorim pėrmban zgjedhje (root pa asnjė password) qė korrispondojnė me tė drejtat e account MySQL tė paracaktuar. Njė server MySQL funksionues me kėto zgjedhje ėshtė i pambrojtur ndaj sulmeve, dhe ju duhet patjetėr tė korrigjoni kėtė vrimė nė siguri.';
00296 $strInsert = 'Shto';
00297 $strInsertAsNewRow = 'Shto njė rresht tė ri';
00298 $strInsertNewRow = 'Shto njė rresht tė ri';
00299 $strInsertTextfiles = 'Shto njė file teksti nė tabelė';
00300 $strInsertedRowId = 'U shtua id e rreshtit:';
00301 $strInsertedRows = 'Rreshtat e shtuar:';
00302 $strInstructions = 'Instruksione';
00303 $strInternalNotNecessary = '* Nuk ka nevojė pėr njė relacion tė brendshėm kur ky relacion ekziston nė InnoDB.';
00304 $strInternalRelations = 'Relacione tė brendshme';
00305 $strInvalidName = '"%s" ėshtė njė fjalė e rezervuar; nuk mund ta pėrdorėsh si emėr pėr databazė/tabelė/fushė.';
00306 
00307 $strJapanese = 'Japonisht';
00308 $strJumpToDB = 'Kalo tek databaza &quot;%s&quot;.';
00309 $strJustDelete = 'Vetėm fshi pėrdoruesit nga tabelat e privilegjeve.';
00310 $strJustDeleteDescr = 'Pėrdoruesit e &quot;fshirė&quot; do tė kenė akoma mundėsi tė futen nė server si zakonisht derisa privilegjet tė ringarkohen pėrsėri.';
00311 
00312 $strKeepPass = 'Mos ndrysho password';
00313 $strKeyname = 'Emri i kyēit';
00314 $strKill = 'Hiq';
00315 $strKorean = 'Koreane';
00316 
00317 $strLaTeX = 'LaTeX';
00318 $strLaTeXOptions = 'Opcione LaTeX';
00319 $strLandscape = 'Horizontale';
00320 $strLatexContent = 'Pėrmbajtja e tabelės __TABLE__';
00321 $strLatexContinued = '(vazhdon)';
00322 $strLatexContinuedCaption = 'Nėntitulli i tabelės vazhduese';
00323 $strLatexIncludeCaption = 'Pėrfshi nėntitullin e tabelės';
00324 $strLatexLabel = 'Ēelsi i etiketės';
00325 $strLatexStructure = 'Struktura e tabelės __TABLE__';
00326 $strLength = 'Gjatėsia';
00327 $strLengthSet = 'Gjatėsia/Set*';
00328 $strLimitNumRows = 'record pėr faqe';
00329 $strLineFeed = 'Fundi i rreshtit: \\n';
00330 $strLines = 'Record';
00331 $strLinesTerminatedBy = 'Rreshta qė mbarojnė me';
00332 $strLinkNotFound = 'Lidhja nuk u gjet';
00333 $strLinksTo = 'Lidhje me';
00334 $strLithuanian = 'Lituane';
00335 $strLoadExplanation = 'Metoda mė e mirė ėshtė zgjedhur si default, por ju jepet mundėsia t\'a ndryshoni nėqoftėse dėshton.';
00336 $strLoadMethod = 'Metoda e NGARKIMIT';
00337 $strLocalhost = 'Lokal';
00338 $strLocationTextfile = 'Pozicioni i file';
00339 $strLogPassword = 'Password:';
00340 $strLogServer = 'Server-i';
00341 $strLogUsername = 'Emri i pėrdoruesit:';
00342 $strLogin = 'Lidh';
00343 $strLoginInformation = 'Informacione mbi Login';
00344 $strLogout = 'Shkėput';
00345 
00346 $strMIME_MIMEtype = 'Lloji MIME';
00347 $strMIME_available_mime = 'Lloje MIME nė dispozicion';
00348 $strMIME_available_transform = 'Transformacionet nė dispozicion';
00349 $strMIME_description = 'Pėrshkrimi';
00350 $strMIME_file = 'Emri i File';
00351 $strMIME_nodescription = 'Asnjė pėrshkrim nė dispozicion pėr kėtė transformim.<br />Ju lutem pyet autorin, ēfarė %s bėn.';
00352 $strMIME_transformation = 'Transformimi i Browser';
00353 $strMIME_transformation_note = 'Pėr listėn e opcioneve tė transformimeve nė dispozicion dhe transformimet relativė tė llojeve-MIME, kliko tek %spėrshkrimet e transformimeve%s';
00354 $strMIME_transformation_options = 'Opcione tė transformimeve';
00355 $strMIME_transformation_options_note = 'Ju lutem shkruani vlerat pėr opcionet e transformimit duke pėrdorur kėtė format: \'a\',\'b\',\'c\'...<br />Nėse keni nevojė tė shtoni njė backslash ("\") apo njė apostrofė ("\'") midis kėtyre vlerave, duhet ti backslash-oni (pėr shembull \'\\\\xyz\' ose \'a\\\'b\').';
00356 $strMIME_without = 'Llojet-MIME tė print-uar nė italics kanė njė funksion transformacioni tė veēantė';
00357 $strMissingBracket = 'Mungojnė thonjėza';
00358 $strModifications = 'Ndryshimet u shpėtuan';
00359 $strModify = 'Ndrysho';
00360 $strModifyIndexTopic = 'Ndrysho njė tregues';
00361 $strMoreStatusVars = 'Mė shumė tė ndryshueshme tė gjendjes';
00362 $strMoveTable = 'Sposto tabelėn nė (databazė<b>.</b>tabela):';
00363 $strMoveTableOK = 'Tabela %s u lėviz tek %s.';
00364 $strMoveTableSameNames = 'E pamundur lėvizja e tabelės tek vetvetja!';
00365 $strMultilingual = 'shumėgjuhėsh';
00366 $strMustSelectFile = 'Duhet tė zgjidhni file qė dėshironi tė shtoni.';
00367 $strMySQLCharset = 'Set karakteresh MySQL';
00368 $strMySQLReloaded = 'MySQL u rifillua.';
00369 $strMySQLSaid = 'Mesazh nga MySQL: ';
00370 $strMySQLServerProcess = 'MySQL %pma_s1% nė ekzekutim tek %pma_s2% si %pma_s3%';
00371 $strMySQLShowProcess = 'Shfaq proceset nė ekzekutim';
00372 $strMySQLShowStatus = 'Shfaq informacionet e runtime tė MySQL';
00373 $strMySQLShowVars = 'Shfaq tė ndryshueshmet e sistemit tė MySQL';
00374 
00375 $strName = 'Emri';
00376 $strNext = 'Nė vazhdim';
00377 $strNo = ' Jo ';
00378 $strNoDatabases = 'Asnjė databazė';
00379 $strNoDatabasesSelected = 'Asnjė databazė ėshtė zgjedhur.';
00380 $strNoDescription = 'asnjė pėrshkrim';
00381 $strNoDropDatabases = 'Komandat "DROP DATABASE" nuk janė aktive.';
00382 $strNoExplain = 'Mos shpjego SQL';
00383 $strNoFrames = 'phpMyAdmin funksionon mė mirė me browser qė suportojnė frames';
00384 $strNoIndex = 'Asnjė tregues i pėrcaktuar!';
00385 $strNoIndexPartsDefined = 'Asnjė pjesė e treguesit ėshtė pėrcaktuar!';
00386 $strNoModification = 'Asnjė ndryshim';
00387 $strNoOptions = 'Ky format nuk ka opcione';
00388 $strNoPassword = 'Asnjė password';
00389 $strNoPermission = 'Server-i web nuk ka tė drejtat e duhura pėr tė ruajtur file %s.';
00390 $strNoPhp = 'pa kod PHP';
00391 $strNoPrivileges = 'Asnjė privilegj';
00392 $strNoQuery = 'Asnjė query SQL!';
00393 $strNoRights = 'Nuk ke tė drejta tė mjaftueshme pėr tė kryer kėtė operacion!';
00394 $strNoSpace = 'Hapėsirė e pamjaftueshme pėr tė ruajtur file %s.';
00395 $strNoTablesFound = 'Nuk gjenden tabela nė databazė.';
00396 $strNoUsersFound = 'Nuk u gjet asnjė pėrdorues.';
00397 $strNoUsersSelected = 'Nuk ėshtė seleksionuar asnjė pėrdorues.';
00398 $strNoValidateSQL = 'Mos vleftėso SQL';
00399 $strNone = 'Asnjė lloj';
00400 $strNotNumber = 'Ky nuk ėshtė njė numėr!';
00401 $strNotOK = 'jo OK';
00402 $strNotSet = '<b>%s</b> tabela nuk u gjet ose nuk ėshtė pėrcaktuar tek %s';
00403 $strNotValidNumber = ' nuk ėshtė njė rresht i vlefshėm!';
00404 $strNull = 'Null';
00405 $strNumSearchResultsInTable = '%s korrispondon(jnė) tek tabela <i>%s</i>';
00406 $strNumSearchResultsTotal = '<b>Gjithsej:</b> <i>%s</i> korrispondues(ė)';
00407 $strNumTables = 'Tabela';
00408 
00409 $strOK = 'OK';
00410 $strOftenQuotation = 'Zakonisht nga dopjo thonjza. ME DĖSHIRĖ tregon qė vetėm fushat <I>char</I> dhe <I>varchar</I> duhet tė delimitohen nga karakteri i treguar.';
00411 $strOperations = 'Operacione';
00412 $strOptimizeTable = 'Optimizo tabelėn';
00413 $strOptionalControls = 'Me dėshirė. Ky karakter kontrollon si tė shkruash apo lexosh karakteret specialė.';
00414 $strOptionally = 'ME DĖSHIRĖ';
00415 $strOptions = 'Mundėsi';
00416 $strOr = 'Ose';
00417 $strOverhead = 'Mbi limit';
00418 $strOverwriteExisting = 'Mbishkruaj file(s) ekzistues';
00419 
00420 $strPHP40203 = 'Ėshtė nė pėrdorim PHP 4.2.3, qė pėrmban njė difekt serioz me stringat multi-byte strings (mbstring). Shiko raportin 19404 tė bug PHP. Ky version i PHP nuk rekomandohet pėr tu pėrdorur me phpMyAdmin.';
00421 $strPHPVersion = 'Versioni i PHP';
00422 $strPageNumber = 'Numri i faqes:';
00423 $strPaperSize = 'Pėrmasat e letrės';
00424 $strPartialText = 'Tekst i pjesėshėm';
00425 $strPassword = 'Password';
00426 $strPasswordChanged = 'Password pėr pėrdoruesin %s u ndryshua me sukses.';
00427 $strPasswordEmpty = 'Password ėshtė bosh!';
00428 $strPasswordNotSame = 'Password nuk korrispondon!';
00429 $strPdfDbSchema = 'Skema e databazė "%s" - Faqja %s';
00430 $strPdfInvalidPageNum = 'Numri i faqes sė PDF i papėrcaktuar!';
00431 $strPdfInvalidTblName = 'Tabela "%s" nuk ekziston!';
00432 $strPdfNoTables = 'Asnjė tabelė';
00433 $strPerHour = 'nė orė';
00434 $strPerMinute = 'nė minutė';
00435 $strPerSecond = 'nė sekondė';
00436 $strPhoneBook = 'numratori';
00437 $strPhp = 'Krijo kodin PHP';
00438 $strPmaDocumentation = 'Dokumente tė phpMyAdmin';
00439 $strPmaUriError = 'Direktiva <tt>$cfg[\'PmaAbsoluteUri\']</tt> DUHET tė pėrcaktohet tek file i konfigurimit!';
00440 $strPortrait = 'Vertikal';
00441 $strPos1 = 'Fillim';
00442 $strPrevious = 'Paraardhėsi';
00443 $strPrimary = 'Primar';
00444 $strPrimaryKey = 'Kyē primar';
00445 $strPrimaryKeyHasBeenDropped = 'Kyēi primar u eleminua';
00446 $strPrimaryKeyName = 'Emri i kyēit primar duhet tė jetė... PRIMARY!';
00447 $strPrimaryKeyWarning = '("PRIMARY" <b>duhet</b> tė jetė emri i, dhe <b>vetėm i</b>, njė kyēi primar!)';
00448 $strPrint = 'Printo';
00449 $strPrintView = 'Shfaq pėr printim';
00450 $strPrintViewFull = 'Shfaq pėr printim (me full text)';
00451 $strPrivDescAllPrivileges = 'Pėrfshin tė gjitha tė drejtat me pėrjashtim tė GRANT.';
00452 $strPrivDescAlter = 'Lejon ndryshimin e strukturės sė tabelave ekzistuese.';
00453 $strPrivDescCreateDb = 'Lejon krijimin e tabelave tė reja dhe databazave tė reja.';
00454 $strPrivDescCreateTbl = 'Lejon krijimin e tabelave tė reja.';
00455 $strPrivDescCreateTmpTable = 'Lejon krijimin e tabelave tė pėrkohėshme.';
00456 $strPrivDescDelete = 'Lejon fshirjen e tė dhėnave.';
00457 $strPrivDescDropDb = 'Lejon eleminimin e databazave dhe tabelave.';
00458 $strPrivDescDropTbl = 'Lejon eleminimin e tabelave.';
00459 $strPrivDescExecute = 'Lejon ekzekutimin e procedurave tė regjistruara; Nuk ka efekt nė kėtė version tė MySQL.';
00460 $strPrivDescFile = 'Lejon importimin e tė dhėnave nga dhe eksportimin e tė dhėnave nė files.';
00461 $strPrivDescGrant = 'Lejon tė shtosh pėrdorues dhe privilegje pa ringarkuar tabelat e privilegjeve.';
00462 $strPrivDescIndex = 'Lejon krijimin dhe eleminimin e treguesve.';
00463 $strPrivDescInsert = 'Lejon futjen dhe mbishkrimin e tė dhėnave.';
00464 $strPrivDescLockTables = 'Lejon bllokimin e tabelave pėr thread e momentit.';
00465 $strPrivDescMaxConnections = 'Kufizon numrin e lidhjeve tė reja qė njė pėrdorues mund tė hapė nė njė orė.';
00466 $strPrivDescMaxQuestions = 'Kufizon numrin e kėrkesave qė njė pėrdorues mund ti dėrgojė server-it nė njė orė.';
00467 $strPrivDescMaxUpdates = 'Kufizon numrin e komandave qė mund tė ndryshojnė njė tabelė apo databazė qė njė pėrdorues mund tė zbatojė nė njė orė.';
00468 $strPrivDescProcess3 = 'Lejon vrasjen e proceseve tė pėrdoruesve tė tjerė.';
00469 $strPrivDescProcess4 = 'Lejon shikimin e queries komplete tek lista e proceseve.';
00470 $strPrivDescReferences = 'Nuk ka asnjė efekt tek ky version i MySQL.';
00471 $strPrivDescReload = 'Lejon ringarkimin e parametrave tė server-it dhe risetimin e cache tė server/ve.';
00472 $strPrivDescReplClient = 'I jep tė drejtėn njė pėrdoruesi tė pyesė se ku gjenden slaves / masters.';
00473 $strPrivDescReplSlave = 'Nevoitet pėr replikimin e slaves.';
00474 $strPrivDescSelect = 'Lejon leximin e tė dhėnave.';
00475 $strPrivDescShowDb = 'Mundėson hyrjen tek lista komplete e databazave.';
00476 $strPrivDescShutdown = 'Lejon fikjen e server-it.';
00477 $strPrivDescSuper = 'Lejon lidhje tė tjera, edhe po tė jetė arritur numri maksimal i lidhjeve; I nevojshėm pėr shumė operacione administrimi si pėrcaktimi i tė ndryshueshmeve globale apo fshirja e threads tė pėrdoruesve tė tjerė.';
00478 $strPrivDescUpdate = 'Lejon ndryshimin e tė dhėnave.';
00479 $strPrivDescUsage = 'Asnjė privilegj.';
00480 $strPrivileges = 'Privilegje';
00481 $strPrivilegesReloaded = 'Privilegjet u ringarkuan me sukses.';
00482 $strProcesslist = 'Lista e Proceseve';
00483 $strProperties = 'Pronėsi';
00484 $strPutColNames = 'Vendos emrat e kollonave tek rreshti i parė';
00485 
00486 $strQBE = 'Query nga shembull';
00487 $strQBEDel = 'Fshi';
00488 $strQBEIns = 'Shto';
00489 $strQueryFrame = 'Dritarja e Query';
00490 $strQueryFrameDebug = 'Informacione tė Debug';
00491 $strQueryFrameDebugBox = 'Tė ndryshueshme aktive pėr formularin e query:\nDB: %s\nTabella: %s\nServer-i: %s\n\nTė ndryshueshmet aktuale pėr formularin e query:\nDB: %s\nTabella: %s\nServer-i: %s\n\nPozicioni i Opener: %s\nPozicioni i Frameset: %s.';
00492 $strQueryOnDb = 'SQL-query tek databazė <b>%s</b>:';
00493 $strQuerySQLHistory = 'Kronollogjia e SQL';
00494 $strQueryStatistics = '<b>Statistikat e Query</b>: Qė nga nisja e tij, server-it i janė dėrguar %s queries.';
00495 $strQueryTime = 'Query ka zgjatur %01.4f sec';
00496 $strQueryType = 'Lloji i query';
00497 $strQueryWindowLock = 'Mos e mbishkruaj kėtė query nga jashtė dritares';
00498 
00499 $strReType = 'Rifut';
00500 $strReceived = 'Marrė';
00501 $strRecords = 'Record';
00502 $strReferentialIntegrity = 'Kontrollo integritetin e informacioneve:';
00503 $strRelationNotWorking = 'Karakteristikat shtesė janė disaktivuar pėr sa i takon funksionimit me tabelat e link-uara. Pėr tė zbuluar pėrse, klikoni %skėtu%s.';
00504 $strRelationView = 'Shiko relacionet';
00505 $strRelationalSchema = 'Skema relazionale';
00506 $strRelations = 'Relacione';
00507 $strReloadFailed = 'Rinisja e MySQL dėshtoi.';
00508 $strReloadMySQL = 'Rinis MySQL';
00509 $strReloadingThePrivileges = 'Duke rilexuar privilegjet';
00510 $strRememberReload = 'Kujtohu tė rinisėsh MySQL.';
00511 $strRemoveSelectedUsers = 'Heq pėrdoruesit e zgjedhur';
00512 $strRenameTable = 'Riemėrto tabelėn nė';
00513 $strRenameTableOK = 'Tabela %s u riemėrtua %s';
00514 $strRepairTable = 'Riparo tabelėn';
00515 $strReplace = 'Zėvėndėso';
00516 $strReplaceNULLBy = 'Zevėndėso NULL me';
00517 $strReplaceTable = 'Zėvėndėso tė dhėnat e tabelės me file';
00518 $strReset = 'Rinis';
00519 $strResourceLimits = 'Limitet e rezervave';
00520 $strRevoke = 'Hiq';
00521 $strRevokeAndDelete = 'Hiqja tė gjitha tė drejtat aktive pėrdoruesve dhe pastaj eleminoi.';
00522 $strRevokeAndDeleteDescr = 'Pėrdoruesit DO TĖ MUND TĖ PĖRDORIN sidoqoftė privilegjin deri atėhere kur privilegjet tė ringarkohen.';
00523 $strRevokeGrant = 'Hiq tė drejtat';
00524 $strRevokeGrantMessage = 'Ke hequr privilegjet e tė drejtave pėr %s';
00525 $strRevokeMessage = 'Ke anulluar privilegjet pėr %s';
00526 $strRevokePriv = 'Anullo privilegjet';
00527 $strRowLength = 'Gjatėsia e rreshtit';
00528 $strRowSize = 'Dimensioni i rreshtit';
00529 $strRows = 'rreshta';
00530 $strRowsFrom = 'rreshta duke filluar nga';
00531 $strRowsModeFlippedHorizontal = 'horizontal (headers tė rrotulluar)';
00532 $strRowsModeHorizontal = ' horizontal ';
00533 $strRowsModeOptions = ' nė modalitetin %s dhe pėrsėrit headers mbas %s qeli ';
00534 $strRowsModeVertical = ' vertikal ';
00535 $strRowsStatistic = 'Statistikat e rreshtave';
00536 $strRunQuery = 'Dėrgo Query';
00537 $strRunSQLQuery = 'Zbato query SQL tek databazė %s';
00538 $strRunning = 'nė ekzekutim tek %s';
00539 $strRussian = 'Rusisht';
00540 
00541 $strSQL = 'SQL';
00542 $strSQLOptions = 'Opcione SQL';
00543 $strSQLParserBugMessage = 'Ka mundėsi qė ka njė bug tek parser SQL. Ju lutem, kontrolloni query tuaj me kujdes, dhe kontrolloni qė presjet tė jenė ku duhet dhe jo tė gabuara. Njė shkak tjetėr i mundshėm i gabimit mund tė jetė qė po mundoheni tė uploadoni njė file binar jashtė njė zone teksti tė kufizuar me presje. Mund edhe tė provoni query tuaj MySQL nga interfaqja e shkruar e komandave. Gabimi i mėposhtėm i kthyer nga server-i MySQL, nėse ekziston njė i tillė, mund tju ndihmojė nė diagnostikimin e problemit. Nėse ka akoma probleme, apo n.q.s. parser-i SQL i phpMyAdmin gabon kur pėrkundrazi nga interfaqja e komandave tė thjeshta nuk rezultojnė probleme, ju lutem zvogėloni query tuaj SQL nė hyrje nė query e vetme qė shkakton probleme, dhe dėrgoni njė bug raportim me tė dhėnat rezultuese nga seksioni CUT i mėposhtėm:';
00544 $strSQLParserUserError = 'Mesa duket ekziston njė gabim tek query juaj SQL e futur. Gabimi i server-it MySQL i treguar mė poshtė, nėse ekziston, mund t\'ju ndihmojė nė diagnostikimin e problemit';
00545 $strSQLQuery = 'query SQL';
00546 $strSQLResult = 'Rezultati SQL';
00547 $strSQPBugInvalidIdentifer = 'Identifikues i pavlefshėm';
00548 $strSQPBugUnclosedQuote = 'Thonjėza tė pambyllura';
00549 $strSQPBugUnknownPunctuation = 'Stringė Punctuation e panjohur';
00550 $strSave = 'Shpėto';
00551 $strSaveOnServer = 'Ruaje nė server tek directory %s';
00552 $strScaleFactorSmall = 'Faktori i shkallės ėshtė shumė i vogėl pėr tė plotėsuar skemėn nė faqe';
00553 $strSearch = 'Kėrko';
00554 $strSearchFormTitle = 'Kėrko nė databazė';
00555 $strSearchInTables = 'Tek tabela(at):';
00556 $strSearchNeedle = 'Fjala(ė) apo vlera(at) pėr t\'u kėrkuar (karakteri Jolly: "%"):';
00557 $strSearchOption1 = 'tė paktėn njėrėn nga fjalėt';
00558 $strSearchOption2 = 'tė gjitha fjalėt';
00559 $strSearchOption3 = 'fraza precize';
00560 $strSearchOption4 = 'si ekspresion i rregullt';
00561 $strSearchResultsFor = 'Kėrko rezultatet pėr "<i>%s</i>" %s:';
00562 $strSearchType = 'Gjej:';
00563 $strSecretRequired = 'Tani nevoitet njė fjalėkalim sekret pėr file e konfigurimit(blowfish_secret).';
00564 $strSelect = 'Zgjidh';
00565 $strSelectADb = 'Tė lutem, zgjidh njė databazė';
00566 $strSelectAll = 'Zgjidh gjithēka';
00567 $strSelectFields = 'Zgjidh fushat (tė paktėn njė):';
00568 $strSelectNumRows = 'tek query';
00569 $strSelectTables = 'Zgjidh Tabelat';
00570 $strSend = 'Ruaje me emėr...';
00571 $strSent = 'Dėrguar';
00572 $strServer = 'Server %s';
00573 $strServerChoice = 'Zgjedhja e server';
00574 $strServerStatus = 'Informacione mbi Runtime';
00575 $strServerStatusUptime = 'Ky server server MySQL po punon qė prej %s. U nis mė %s.';
00576 $strServerTabProcesslist = 'Proceset';
00577 $strServerTabVariables = 'Tė ndryshueshmet';
00578 $strServerTrafficNotes = '<b>Trafiku i server-it</b>: Kėto tabela do tė shfaqin statistikat e trafikut tė rrjetit pėr kėtė server MySQL qė nga momenti i nisjes sė tij.';
00579 $strServerVars = 'Tė ndryshueshmet dhe parametrat e Server-it';
00580 $strServerVersion = 'Versioni i MySQL';
00581 $strSessionValue = 'Vlera seancės';
00582 $strSetEnumVal = 'N.q.s. fusha ėshtė "enum" apo "set", shtoni tė dhėnat duke pėrdorur formatin: \'a\',\'b\',\'c\'...<br />Nėse megjithatė do t\'u duhet tė vini backslashes ("\") apo single quote ("\'") para kėtyre vlerave, backslash-ojini (pėr shembull \'\\\\xyz\' o \'a\\\'b\').';
00583 $strShow = 'Shfaq';
00584 $strShowAll = 'Shfaqi tė gjithė';
00585 $strShowColor = 'Shfaq ngjyrėn';
00586 $strShowCols = 'Shfaq kollonat';
00587 $strShowDatadictAs = 'Formati i Data Dictionary';
00588 $strShowFullQueries = 'Shfaq Queries komplete';
00589 $strShowGrid = 'Shfaq rrjetėn';
00590 $strShowPHPInfo = 'Trego info mbi PHP';
00591 $strShowTableDimension = 'Trego dimensionin e tabelave';
00592 $strShowTables = 'Shfaq tabelat';
00593 $strShowThisQuery = 'Tregoje pėrsėri kėtė query';
00594 $strShowingRecords = 'Vizualizimi i record ';
00595 $strSimplifiedChinese = 'Kineze e thjeshtėzuar';
00596 $strSingly = '(njė nga njė)';
00597 $strSize = 'Dimensioni';
00598 $strSort = 'rreshtimi';
00599 $strSortByKey = 'Rendit sipas ēelsit';
00600 $strSpaceUsage = 'Hapėsira e pėrdorur';
00601 $strSplitWordsWithSpace = 'Fjalėt janė tė ndara nga njė hapsirė (" ").';
00602 $strStatCheckTime = 'Kontrolli i fundit';
00603 $strStatCreateTime = 'Krijimi';
00604 $strStatUpdateTime = 'Ndryshimi i fundit';
00605 $strStatement = 'Instruksione';
00606 $strStatus = 'Gjendja';
00607 $strStrucCSV = 'tė dhėna CSV';
00608 $strStrucData = 'Struktura dhe tė dhėna';
00609 $strStrucDrop = 'Shto \'drop table\'';
00610 $strStrucExcelCSV = 'CSV pėr tė dhėna Ms Excel';
00611 $strStrucOnly = 'Vetėm struktura';
00612 $strStructPropose = 'Propozo strukturėn e tabelės';
00613 $strStructure = 'Struktura';
00614 $strSubmit = 'Dėrgoje';
00615 $strSuccess = 'Query u zbatua me sukses';
00616 $strSum = 'Gjithsej';
00617 $strSwedish = 'Suedisht';
00618 $strSwitchToTable = 'Kalo tek tabela e kopjuar';
00619 
00620 $strTable = 'Tabela';
00621 $strTableComments = 'Komente mbi tabelėn';
00622 $strTableEmpty = 'Emri i tabelės ėshtė bosh!';
00623 $strTableHasBeenDropped = 'Tabela %s u eleminua';
00624 $strTableHasBeenEmptied = 'Tabela %s u zbraz';
00625 $strTableHasBeenFlushed = 'Tabela %s u rifreskua';
00626 $strTableMaintenance = 'Administrimi i tabelės';
00627 $strTableOfContents = 'Tabela e pėrmbajtjes';
00628 $strTableOptions = 'Opcione pėr tabelėn';
00629 $strTableStructure = 'Struktura e tabelės';
00630 $strTableType = 'Lloji i tabelės';
00631 $strTables = '%s tabela(at)';
00632 $strTblPrivileges = 'Tė drejta relative me tabelat';
00633 $strTextAreaLength = ' Pėr shkak tė gjatėsisė saj,<br /> kjo fushė nuk mund tė ndryshohet ';
00634 $strThai = 'Thai';
00635 $strTheContent = 'Pėrmbajtja e file u shtua.';
00636 $strTheContents = 'Pėrmbajtja e file zėvėndėson rreshtat e tabelės me tė njėjtin kyē primar apo kyē tė vetėm.';
00637 $strTheTerminator = 'Karakteri pėrfundues i fushave.';
00638 $strThisHost = 'Kėtė Host';
00639 $strThisNotDirectory = 'Kjo nuk ėshtė njė directory';
00640 $strThreadSuccessfullyKilled = 'Thread %s u pėrfundua me sukses.';
00641 $strTime = 'Koha';
00642 $strToggleScratchboard = '(dis)aktivo scratchboard';
00643 $strTotal = 'Gjithsej';
00644 $strTotalUC = 'Gjithsej';
00645 $strTraditionalChinese = 'Kineze tradicionale';
00646 $strTraffic = 'Trafiku';
00647 $strTransformation_image_jpeg__inline = 'Shfaq njė thumbnail tė klikueshėm; mundėsitė: gjėrėsia, lartėsia nė pixels (ruan proporcionin origjinal)';
00648 $strTransformation_image_jpeg__link = 'Shfaq njė lidhje pėr tek kjo figurė (download blob direkt, p.sh.).';
00649 $strTransformation_image_png__inline = 'Shiko figurėn/jpeg: nė line';
00650 $strTransformation_text_plain__dateformat = 'Merr njė fushė TIME, TIMESTAMP apo DATETIME dhe e formaton duke pėrdorur formatin e datės lokale. Mundėsia e parė ėshtė offset (nė orė) qė do ti shtohet timestamp (Default: 0). Mundėsia e dytė ėshtė njė format date nė pėrputhje me parametrat nė dispozicion pėr funksionin strftime() tė PHP.';
00651 $strTransformation_text_plain__external = 'VETĖM PĖR LINUX: Lėshon njė program tė jashtėm dhe plotėson tė dhėnat e fushave me anė tė standard input. Jep si rezultat standard output e programit. Vendosja default ėshtė Tidy, pėr tė printuar si duhet kodin HTML. Pėr arsye sigurie, do t\'ju duhet tė ndryshoni file libraries/transformations/text_plain__external.inc.php dhe tė shkruani instrumentet qė lejoni tė pėrdoren. Mundėsia e parė pra ėshtė numri i programit qė dėshironi tė pėrdorni dhe e dyta janė parametrat pėr programin. Parametri i tretė, n.q.s. i vendosur nė 1 do tė konvertojė output duke pėrdorur htmlspecialchars() (Prezgjedhur: 1). Njė parametėr i katėrt, po tė jetė vendosur nė 1 do t\'i shtojė njė NOWRAP pėrmbajtjes sė qelisė kėshtu qė output komplet do tė shfaqet pa u riformatuar (Default: 1)';
00652 $strTransformation_text_plain__formatted = 'Konservon formatimin origjinal tė fushės. Nuk aplikohet asnjė Escaping.';
00653 $strTransformation_text_plain__imagelink = 'Shfaq njė figurė dhe njė link, fusha pėrmban emrin e file; opcioni i parė ėshtė njė prefiks si "http://domain.com/", opcioni i dytė ėshtė gjėrėsia nė pixels, i treti ėshtė lartėsia.';
00654 $strTransformation_text_plain__link = 'Shfaq njė link, fusha pėrmban emrin e file; opcioni i parė ėshtė njė prefiks si "http://domain.com/", opcioni i dytė ėshtė njė titull pėr lidhjen.';
00655 $strTransformation_text_plain__substr = 'Shfaq vetėm njė pjesė tė string-ės. Opcioni i parė ėshtė offset-i qė shėrben pėr tė pėrcaktuar ku fillon output i tekstit tuaj (Default 0). Opcioni i dytė ėshtė njė offset qė tregon se sa tekst kthehet. Po tė jetė bosh, kthen tė gjithė tekstin e mbetur. Opcioni i tretė pėrcakton ēfarė karakteresh do tė shtohen nė fund tė output kur kthehet njė nėn-string-ė (Default: ...) .';
00656 $strTransformation_text_plain__unformatted = 'Shfaq kodin HTML si entitet HTML. Formatimi HTML nuk shfaqet.';
00657 $strTruncateQueries = 'Shkurton (ndėrpret) Queries e Shfaqura';
00658 $strTurkish = 'Turqisht';
00659 $strType = 'Lloji';
00660 
00661 $strUkrainian = 'Ukrainase';
00662 $strUncheckAll = 'Deseleksionoi tė gjithė';
00663 $strUnicode = 'Unicode';
00664 $strUnique = 'I vetėm';
00665 $strUnknown = 'e panjohur';
00666 $strUnselectAll = 'Deseleksiono gjithēka';
00667 $strUpdComTab = 'Ju lutem lexoni dokumentet mbi rifreskimin e tabelės suaj Column_comments';
00668 $strUpdatePrivMessage = 'Ke rifreskuar lejet pėr %s.';
00669 $strUpdateProfile = 'Rifresko profilin:';
00670 $strUpdateProfileMessage = 'Profili u rifreskua.';
00671 $strUpdateQuery = 'Rifresko Query';
00672 $strUpgrade = 'Duhet tė instaloni %s %s ose superior.';
00673 $strUsage = 'Pėrdorimi';
00674 $strUseBackquotes = 'Pėrdor backquotes me emrat e tabelave dhe fushave';
00675 $strUseHostTable = 'Pėrdor Tabelėn e Host-it';
00676 $strUseTables = 'Pėrdor tabelat';
00677 $strUseTextField = 'Pėrdor fushė teksti';
00678 $strUseThisValue = 'Pėrdor kėtė vlerė';
00679 $strUser = 'Pėrdorues';
00680 $strUserAlreadyExists = 'Pėrdoruesi %s ekziston!';
00681 $strUserEmpty = 'Emri i pėrdoruesit ėshtė bosh!';
00682 $strUserName = 'Emri i pėrdoruesit';
00683 $strUserNotFound = 'Pėrdoruesi i zgjedhur nuk u gjet tek tabela e tė drejtave.';
00684 $strUserOverview = 'Pamja e pėrgjithshme e pėrdoruesit';
00685 $strUsers = 'Pėrdorues';
00686 $strUsersDeleted = 'Pėrdoruesit e zgjedhur u hoqėn me sukses.';
00687 $strUsersHavingAccessToDb = 'Pėrdoruesit qė kanė hyrje tek &quot;%s&quot;';
00688 
00689 $strValidateSQL = 'Vleftėso SQL';
00690 $strValidatorError = 'Miratuesi SQL nuk arrin tė niset. Ju lutem kontrolloni instalimin e prapashtesave tė duhura php ashtu si pėrshkruhet tek %sdokumentimi%s.';
00691 $strValue = 'Vlerė';
00692 $strVar = 'E ndryshueshme';
00693 $strViewDump = 'Shfaq dump (skema) e tabelės';
00694 $strViewDumpDB = 'Shfaq dump (skema) e databazės';
00695 $strViewDumpDatabases = 'Shfaq dump (skema) e databazave';
00696 
00697 $strWebServerUploadDirectory = 'directory e upload tė server-it web';
00698 $strWebServerUploadDirectoryError = 'Directory qė keni zgjedhur pėr upload nuk arrin tė gjehet';
00699 $strWelcome = 'Mirėsevini tek %s';
00700 $strWestEuropean = 'Europa Perėndimore';
00701 $strWildcard = 'wildcard';
00702 $strWindowNotFound = 'Dritarja e destinimit tė browser nuk mund tė rifreskohet. Ka mundėsi tė keni mbyllur dritaren nėnė apo qė browser-i juaj ėshtė duke bllokuar rifreskimet ndėrmjet browser-ve pėr shkak tė ndonjė mase sigurie';
00703 $strWithChecked = 'N.q.s. tė seleksionuar:';
00704 $strWritingCommentNotPossible = 'I pamundur shkrimi i komentit';
00705 $strWritingRelationNotPossible = 'I pamundur shkrimi i relacionit';
00706 $strWrongUser = 'Emėr pėrdoruesi apo password i gabuar. Ndalohet hyrja.';
00707 
00708 $strXML = 'XML';
00709 
00710 $strYes = ' Po ';
00711 
00712 $strZeroRemovesTheLimit = 'Shėnim: Vendosja e kėtyre opcioneve nė 0 (zero) do tė thotė asnjė limit.';
00713 $strZip = '"kompresuar me zip"';
00714 // To translate
00715 
00716 $strCheckOverhead = 'Check overheaded'; //to translate
00717 $strConstraintsForDumped = 'Constraints for dumped tables'; //to translate
00718 $strConstraintsForTable = 'Constraints for table'; //to translate
00719 $strCreationDates = 'Creation/Update/Check dates'; //to translate
00720 
00721 $strLatexCaption = 'Table caption'; //to translate
00722 
00723 $strExcelEdition = 'Excel edition'; //to translate
00724 $strDelayedInserts = 'Use delayed inserts'; //to translate
00725 $strSQLExportType = 'Export type'; //to translate
00726 $strAddConstraints = 'Add constraints'; //to translate
00727 $strGeorgian = 'Georgian'; //to translate
00728 $strCzechSlovak = 'Czech-Slovak'; //to translate
00729 $strTransformation_application_octetstream__download = 'Display a link to download the binary data of a field. First option is the filename of the binary file. Second option is a possible fieldname of a table row containing the filename. If you provide a second option you need to have the first option set to an empty string'; //to translate
00730 $strMaximumSize = 'Maximum size: %s%s'; //to translate
00731 ?>


Généré par Les spécialistes TYPO3 avec  doxygen 1.4.6